Blog

04.05.2018

Pomocnik transakcyjny

Pomocnik transakcyjny 04.05.2018

kurs CHF

CHF/PLN – złoty nadal tanieje, choć już w znacznie wolniejszym tempie. Komunikat po posiedzeniu FOMC miał mieszany wydźwięk, ale dziś inwestorzy liczą, że raport z rynku pracy poprawi nastroje i zwiększy szansę na szybsze tempo podwyżek stóp procentowych w USA.

kurs EUR

EUR/PLN – kolejne odczyty makro z Eurostrefy nie poprawiają nastrojów wokół euro, lecz pogłębiają przecenę wspólnej waluty w relacji do dolara, niekorzystnie oddziałując także na złotego. Wstępny odczyt inflacji HICP, finalny indeks PMI usług za kwiecień oraz sprzedaż detaliczna - wszystkie wypadły poniżej oczekiwań. W konsekwencji kurs zbliża się już do 4,30. 

kurs USD

USD/PLN – niedostatecznie jastrzębi komunikat FOMC oraz słabszy raport ISM dla usług ostudziły nieco zapał strony popytowej, doprowadzając do chwilowej stabilizacji notowań na wyższych poziomach. Dziś rynek żywi jednak spore nadzieje na dobry raport z rynku pracy, dlatego zmienność notowań o godz. 14:30 powinna wzrosnąć.

kurs GBP
GBP/PLN – po indeksie PMI przemysłu Wielkiej Brytanii, zawiódł również odczyt wskaźnika usługowego. Cena funta spada, ale nie dość znacznie, co wskazuje także na obecny słaby sentyment względem złotego

Wydarzenia, które mogą mieć wpływ na dzisiejsze notowania:

14:30

USA

Zmiana zatrudnienia w sektorze pozarolniczym

14:30

USA

Płaca godzinowa

14:30

USA

Stopa bezrobocia

Michał Sikora - Dealer walutowy inkantor.pl. 
Treść powyższej analizy jest tylko i wyłącznie wyrazem osobistych poglądów jej autora i nie stanowi "rekomendacji" w rozumieniu przepisów Rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 19 października 2005 r. w sprawie informacji stanowiących rekomendacje dotyczące instrumentów finansowych, lub ich emitentów (Dz. U. z 2005 r. Nr 206, poz. 1715). Analiza nie spełnia wymogów stawianych rekomendacjom w rozumieniu w/w ustawy, m.in. nie zawiera konkretnej wyceny instrumentu finansowego, nie opiera się na żadnej metodzie wyceny, a także nie określa ryzyka inwestycyjnego. Jest tylko i wyłącznie osobistą opinią autora. Zgodnie z powyższym serwis inkantor.pl oraz autor nie ponoszą jakiejkolwiek odpowiedzialności za decyzje inwestycyjne podejmowane na jej podstawie.

Powrót Do góry