Blog

05.12.2018

Pomocnik transakcyjny

Pomocnik transakcyjny 05.12.2018

kurs CHF

CHF/PLN – złoty uległ wczoraj przecenie z powodu pogorszenia rynkowych nastrojów. Inwestorzy nie są optymistycznie nastawieni do pozornego rozejmu między USA i Chinami, a ponadto coraz gorzej widzą perspektywy amerykańskiej gospodarki. W szerszym układzie notowania pozostają w trendzie bocznym.

kurs EUR

EUR/PLN – podwójny dołek na poziomie 4,29 przynosi podbicie notowań euro. Finalny odczyt listopadowego indeksu PMI usług dla Eurostrefy wypadł nieznacznie powyżej oczekiwań, natomiast sprzedaż detaliczna w październiku osiągnęła wynik wyraźnie niższy od prognoz. Dziś zakończy się posiedzenie RPP, więc warto zwrócić uwagę na komunikat i konferencję po spotkaniu.

kurs USD

USD/PLN – rentowności krótszych (2-3 letnich) papierów dłużnych USA przekroczyły oprocentowanie dłuższych (5-letnich), co zwykle odzwierciedla negatywne nastawienie rynku do perspektyw wzrostu największej gospodarki świata. Warto zatem dziś zwrócić uwagę na publikację Beżowej Księgi.

kurs GBP

GBP/PLN – do głosowania brytyjskiego parlamentu nad ustawą ws. wyjścia z UE pozostał już niespełna tydzień. Dzisiejszy odczyt indeksu PMI usług w listopadzie w Wielkiej Brytanii wypadł znacznie poniżej prognoza, ale nie przeszkadza to funtowi umacniać się w relacji do złotego.

Michał Sikora - Dealer walutowy inkantor.pl. 
Treść powyższej analizy jest tylko i wyłącznie wyrazem osobistych poglądów jej autora i nie stanowi "rekomendacji" w rozumieniu przepisów Rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 19 października 2005 r. w sprawie informacji stanowiących rekomendacje dotyczące instrumentów finansowych, lub ich emitentów (Dz. U. z 2005 r. Nr 206, poz. 1715). Analiza nie spełnia wymogów stawianych rekomendacjom w rozumieniu w/w ustawy, m.in. nie zawiera konkretnej wyceny instrumentu finansowego, nie opiera się na żadnej metodzie wyceny, a także nie określa ryzyka inwestycyjnego. Jest tylko i wyłącznie osobistą opinią autora. Zgodnie z powyższym serwis inkantor.pl oraz autor nie ponoszą jakiejkolwiek odpowiedzialności za decyzje inwestycyjne podejmowane na jej podstawie.

Back Back to top