Blog

06.12.2017

Pomocnik transakcyjny

Pomocnik transakcyjny 06.12.2017

Analiza techniczna CHF/PLN

CHF/PLN – RPP nie zmieniła stanowiska w kwestii polityki stóp procentowych, wspierającym tym samym delikatną przecenę złotego. Dzisiejszy niższy od prognoz odczyt inflacji w Szwajcarii jedynie chwilowo zdołał osłabić franka, którego kurs powoli zmierza do poziomu piątkowego szczytu.

Analiza techniczna EUR/PLN

EUR/PLN – gołębi komunikat RPP wzmocnił stronę popytową i kurs wspólnej waluty ponownie zmierza do przetestowania oporu na 4,2350. Na niekorzyść złotego działają również słabnące notowania eurodolara. Jutro opublikowany zostanie odczyt PKB w Eurostrefie w III kw., a po południu na temat reformy bankowej przemawiać będzie prezes EBC, M. Draghi.

Analiza techniczna USD/PLN

USD/PLN – dolar nadal znajduje się na fali wznoszącej w związku z nadziejami na pozytywny zakończenie procesu reformy podatkowej. Dziś warto zwrócić uwagę na raport o zatrudnieniu ADP, który tradycyjnie wstępnie ustawi nastroje pod piątkowy odczyt tzw. payrolls’ów.

Analiza techniczna GBP/PLN

GBP/PLN – zmienność notowań funta pozostaje wysoka i zapewne taka nerwowa atmosfera utrzyma się do końca przyszłego tygodnia i unijnego szczytu, który oceni czy Wielka Brytania poczyniła „wystarczające postępy” w kluczowych kwestiach negocjacji z Brukselą.

Wydarzenia, które mogą mieć wpływ na dzisiejsze notowania:

14:15

USA

Raport ADP o zmianie zatrudnienia

Michał Sikora - Dealer walutowy inkantor.pl. 
Treść powyższej analizy jest tylko i wyłącznie wyrazem osobistych poglądów jej autora i nie stanowi "rekomendacji" w rozumieniu przepisów Rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 19 października 2005 r. w sprawie informacji stanowiących rekomendacje dotyczące instrumentów finansowych, lub ich emitentów (Dz. U. z 2005 r. Nr 206, poz. 1715). Analiza nie spełnia wymogów stawianych rekomendacjom w rozumieniu w/w ustawy, m.in. nie zawiera konkretnej wyceny instrumentu finansowego, nie opiera się na żadnej metodzie wyceny, a także nie określa ryzyka inwestycyjnego. Jest tylko i wyłącznie osobistą opinią autora. Zgodnie z powyższym serwis inkantor.pl oraz autor nie ponoszą jakiejkolwiek odpowiedzialności za decyzje inwestycyjne podejmowane na jej podstawie.

Powrót Do góry