Blog

06.12.2018

Pomocnik transakcyjny

Pomocnik transakcyjny 06.12.2018

kurs CHF

CHF/PLN – na rynku walutowym nie doszło wczoraj do większych przetasowań. Zmienność ograniczała również nieobecność kapitału z Ameryki z powodu dnia żałoby po śmierci prezydenta Bush’a. Notowania pozostają zatem w dotychczasowym przedziale wahań, a najbliższy opór stanowi poziom 3,8250.

kurs EUR

EUR/PLN – RPP niczym nie zaskoczyła wczoraj inwestorów i nie dostarczyła nowych wiadomości. Prezes Glapiński powtórzył zapowiedź stabilizacji stóp procentowych w przyszłym roku, a może nawet do końca 2020r. Ponadto, określił listopadowy głos za podwyżką kosztu pieniądza jako „egzotyczny”. Kolejna istotna dla stanowiska Rady projekcja makro zostanie opublikowana w marcu.

kurs USD

USD/PLN – z powodu dnia żałoby w USA odwołane zostały wczoraj wystąpienie prezesa Fed oraz publikacje makro. W związku z tym dziś na inwestorów czeka prawdziwy wysyp odczytów: raport Challengera, raport ADP, wnioski o zasiłek dla bezrobotnych, zamówienia na dobra trwałego użytku czy raport ISM dla usług.

kurs GBP

GBP/PLN – mimo 3-groszowego podbicia wyceny funta w ciągu dnia, wczorajsza sesja zakończyła się blisko poziomów otwarcia. Poza tym, rynek czeka na dalszy rozwój sytuacji związanej z Brexitem po tym, jak premier May otrzymała 3 ciosy w postaci dwóch głosowań brytyjskiego parlamentu oraz orzeczenia Europejskiego Trybunału Sprawiedliwości.

Michał Sikora - Dealer walutowy inkantor.pl. 
Treść powyższej analizy jest tylko i wyłącznie wyrazem osobistych poglądów jej autora i nie stanowi "rekomendacji" w rozumieniu przepisów Rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 19 października 2005 r. w sprawie informacji stanowiących rekomendacje dotyczące instrumentów finansowych, lub ich emitentów (Dz. U. z 2005 r. Nr 206, poz. 1715). Analiza nie spełnia wymogów stawianych rekomendacjom w rozumieniu w/w ustawy, m.in. nie zawiera konkretnej wyceny instrumentu finansowego, nie opiera się na żadnej metodzie wyceny, a także nie określa ryzyka inwestycyjnego. Jest tylko i wyłącznie osobistą opinią autora. Zgodnie z powyższym serwis inkantor.pl oraz autor nie ponoszą jakiejkolwiek odpowiedzialności za decyzje inwestycyjne podejmowane na jej podstawie.

Back Back to top