Blog

07.10.2019

Pomocnik transakcyjny

Pomocnik transakcyjny 07.10.2019

kurs CHF

CHF/PLN – efekt TSUE dogasa i z początkiem nowego tygodnia złoty słabnie, gdyż uwaga inwestorów ponownie koncentruje się na obawach związanych z wojną handlową, brexitem czy pespektywami globalnej recesji.

kurs EUR

EUR/PLN – kolejne dane potwierdzają fatalny stan sektora przemysłowego w Niemczech. Zamówienia w tamtejszym przemyśle spadły w sierpniu o 9,3%. Dalszemu pogorszeniu uległy także nastroje europejskich inwestorów – październikowy odczyt indeksu Sentix wypadł na poziomie -16,8 wobec oczekiwań rzędu -13.

kurs USD

USD/PLN – piątkowy raport z rynku pracy wypadł poniżej oczekiwań, ale nie aż tak źle jak sądzono po wcześniejszych kiepskich odczytach indeksów PMI. Liczba nowych miejsc pracy wyniosła 136 tys. (prognoza 145 tys.), ale znacząco w górę skorygowano dane za poprzedni miesiąc. Dynamika wynagrodzeń wyhamowała do 2,9% (oczekiwano stabilizacji na poziomie 3,2%), a bezrobocie spadło do 3,5%, czyli 50-letnich minimów. W konsekwencji szanse na październikową obniżkę stóp procentowych przez Fed nieco zmalały, choć nadal wynoszą ponad 70%.

kurs GBP

GBP/PLN –  w piątek informowano, że jeśli do 19. października nie zostanie wypracowane porozumienie brexitowe, to B. Johnson złoży prośbę o kolejne odroczenie terminu wyjścia. Jednak podczas niedzielnej rozmowy z prezydentem Francji, premier Wielkiej Brytanii potwierdził, że rozstanie nastąpi 31. października. Do najbliższego piątku spodziewana jest odpowiedź Brukseli na przedstawioną nową wizją irlandzkiej granicy.

Michał Sikora - Dealer walutowy inkantor.pl. 
Treść powyższej analizy jest tylko i wyłącznie wyrazem osobistych poglądów jej autora i nie stanowi "rekomendacji" w rozumieniu przepisów Rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 19 października 2005 r. w sprawie informacji stanowiących rekomendacje dotyczące instrumentów finansowych, lub ich emitentów (Dz. U. z 2005 r. Nr 206, poz. 1715). Analiza nie spełnia wymogów stawianych rekomendacjom w rozumieniu w/w ustawy, m.in. nie zawiera konkretnej wyceny instrumentu finansowego, nie opiera się na żadnej metodzie wyceny, a także nie określa ryzyka inwestycyjnego. Jest tylko i wyłącznie osobistą opinią autora. Zgodnie z powyższym serwis inkantor.pl oraz autor nie ponoszą jakiejkolwiek odpowiedzialności za decyzje inwestycyjne podejmowane na jej podstawie.

Back Back to top