Blog

07.12.2017

Pomocnik transakcyjny

Pomocnik transakcyjny 07.12.2017

Analiza techniczna CHF/PLN

CHF/PLN – niewielkie zmiany kursu franka. Złoty pozostaje minimalnie słabszy wobec gołębiej RPP i rosnących notowań dolara.

Analiza techniczna EUR/PLN

EUR/PLN – opublikowane dziś dane z niemieckiej gospodarki wypadły bardzo słabo. Produkcja przemysłowa w październiku spadła o 1,4% wobec oczekiwanego wzrostu na poziomie 1,02%. Zgodnie z prognozami wypadł finalny odczyt PKB w III kw. w Eurostrefie. Po południe na temat reformy bankowej przemawiał będzie prezes EBC, M. Draghi.

Analiza techniczna USD/PLN

USD/PLN – dolar konsekwentnie pnie się do góry w związku z nadziejami na upragniony finisz reformy podatkowej. Wczorajszy raport ADP o zmianie zatrudnienia wypadł nieco powyżej oczekiwań, budując pozytywną atmosferę przed piątkowym odczytem tzw. payrolls’ów. Niepokój z kolei stwarza decyzja D. Trump’a o przeniesieniu ambasady USA do Jerozolimy i uznanie jej za stolicę Izraela.

Analiza techniczna GBP/PLN

GBP/PLN – atmosfera na funcie pozostaje nerwowa wobec niepewności odnośnie finiszu negocjacji w sprawie granicy Irlandii Północnej. Fiasko rozmów może oznaczać upadek rządu T. May i kolejne wybory.

Wydarzenia, które mogą mieć wpływ na dzisiejsze notowania:

14:30

USA

Wnioski o zasiłek dla bezrobotnych

17:00

Eurostrefa

Wystąpienie prezesa EBC, M. Draghi’ego

Michał Sikora - Dealer walutowy inkantor.pl. 
Treść powyższej analizy jest tylko i wyłącznie wyrazem osobistych poglądów jej autora i nie stanowi "rekomendacji" w rozumieniu przepisów Rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 19 października 2005 r. w sprawie informacji stanowiących rekomendacje dotyczące instrumentów finansowych, lub ich emitentów (Dz. U. z 2005 r. Nr 206, poz. 1715). Analiza nie spełnia wymogów stawianych rekomendacjom w rozumieniu w/w ustawy, m.in. nie zawiera konkretnej wyceny instrumentu finansowego, nie opiera się na żadnej metodzie wyceny, a także nie określa ryzyka inwestycyjnego. Jest tylko i wyłącznie osobistą opinią autora. Zgodnie z powyższym serwis inkantor.pl oraz autor nie ponoszą jakiejkolwiek odpowiedzialności za decyzje inwestycyjne podejmowane na jej podstawie.

Powrót Do góry