Blog

08.02.2019

Pomocnik transakcyjny

Pomocnik transakcyjny 08.02.2019

kurs CHF

CHF/PLN – niepokojące sygnały w tematach negocjacji handlowych oraz Brexitu spowodowały, ze złoty kolejną sesję pozostawał w odwrocie. Potencjalnie przecena może się nasilić po weekendzie w związku z powrotem inwestorów z Azji, którzy będą nadrabiali „stracony” tydzień.

kurs EUR

EUR/PLN – po słabych danych makro z Niemiec pojawiły się kolejne złe wiadomości dla Eurostrefy. Ekonomiści UE obniżyli prognozy wzrostu PKB na 2019r. z 1,9%z do 1,3%, a na 2020r. Z 1,7% do 1,6%. Projekcje inflacji obcięte zostały odpowiednio do 1,4% oraz 1,5%. Jednocześnie niewykluczone, że konieczne będą dalsze rewizje w dół powyższych parametrów.

kurs USD

USD/PLN – D. Trump zaprzeczył możliwości spotkania z prezydentem Chin przed zakończeniem okresu zawieszenia broni. Pomimo ciepłych komentarzy, w kluczowych kwestiach spornych obie strony nie poczyniły istotnych postępów. W związku z tym na rynek powróciła nerwowość, co przekłada się na wzrost wyceny dolara.

kurs GBP

GBP/PLN – mimo gołębiego komunikatu, Bank Anglii ogłosił, iż dobra kondycja rynku pracy będzie prowadzić do wzrostu inflacji, co przemawia za podwyżką stóp procentowych o ile… Wielka Brytania wyjdzie z UE za porozumieniem stron. Inwestorzy bardzo optymistycznie zareagowali na takie stanowisko, nie zważając zanadto na warunkowość powyższego scenariusza.

Michał Sikora - Dealer walutowy inkantor.pl. 
Treść powyższej analizy jest tylko i wyłącznie wyrazem osobistych poglądów jej autora i nie stanowi "rekomendacji" w rozumieniu przepisów Rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 19 października 2005 r. w sprawie informacji stanowiących rekomendacje dotyczące instrumentów finansowych, lub ich emitentów (Dz. U. z 2005 r. Nr 206, poz. 1715). Analiza nie spełnia wymogów stawianych rekomendacjom w rozumieniu w/w ustawy, m.in. nie zawiera konkretnej wyceny instrumentu finansowego, nie opiera się na żadnej metodzie wyceny, a także nie określa ryzyka inwestycyjnego. Jest tylko i wyłącznie osobistą opinią autora. Zgodnie z powyższym serwis inkantor.pl oraz autor nie ponoszą jakiejkolwiek odpowiedzialności za decyzje inwestycyjne podejmowane na jej podstawie.

Back Back to top