Blog

08.11.2018

Pomocnik transakcyjny

Pomocnik transakcyjny 08.11.2018

kurs CHF

CHF/PLN – powiew optymizmu na giełdowych parkietach sprzyja dalszej aprecjacji złotego. Ponadto, pozytywnie wypadły poranne dane z Chin o dynamice eksportu oraz importu, które przekroczyły rynkowe oczekiwania. Popyt na bezpieczeństwo zatem spada, a z nim cena franka.

kurs EUR

EUR/PLN – RPP zaskoczyła nieco wczoraj inwestorów prognozą inflacji na przyszły rok, która miałaby wzrosnąć aż do 3,25%. Wynika to jednak głównie z założenia wzrostu cen energii o 15%, które najprawdopodobniej się nie spełni. Prezes Glapiński podtrzymał także, iż stanowisko RPP nie uległo zmianie i scenariusz stabilizacji stóp procentowych nawet do 2020r. nadal obowiązuje.

kurs USD

USD/PLN – wyprzedaż dolara w reakcji na wynik wyborów do Kongresu była wczoraj kontynuowana. W konsekwencji kurs amerykańskiej waluty spadł do najniższego poziomu od 2 tygodni. Od rana obserwujemy zahamowanie tej tendencji w oczekiwaniu na ruch Fed, który wieczorem zakończy posiedzenie i być może da impuls do przywrócenia siły głównej walucie świata.

kurs GBP

GBP/PLN – pusty kalendarz makro w Wielkiej Brytanii oraz wyciszenie tematu Brexitu sprawiły, że złoty mógł skorzystać z globalnej poprawy nastrojów i umocnić się także w relacji do funta. Garść danych z Wysp trafi na rynek jutro, m.in. PKB oraz produkcja przemysłowa.

Wydarzenia, które mogą mieć wpływ na dzisiejsze notowania:

14:30

USA

Wnioski o zasiłek dla bezrobotnych

20:00

USA

Stopa procentowa

Michał Sikora - Dealer walutowy inkantor.pl. 
Treść powyższej analizy jest tylko i wyłącznie wyrazem osobistych poglądów jej autora i nie stanowi "rekomendacji" w rozumieniu przepisów Rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 19 października 2005 r. w sprawie informacji stanowiących rekomendacje dotyczące instrumentów finansowych, lub ich emitentów (Dz. U. z 2005 r. Nr 206, poz. 1715). Analiza nie spełnia wymogów stawianych rekomendacjom w rozumieniu w/w ustawy, m.in. nie zawiera konkretnej wyceny instrumentu finansowego, nie opiera się na żadnej metodzie wyceny, a także nie określa ryzyka inwestycyjnego. Jest tylko i wyłącznie osobistą opinią autora. Zgodnie z powyższym serwis inkantor.pl oraz autor nie ponoszą jakiejkolwiek odpowiedzialności za decyzje inwestycyjne podejmowane na jej podstawie.

Powrót Do góry