Blog

09.09.2019

Pomocnik transakcyjny

Pomocnik transakcyjny 09.09.2019

kurs CHF

CHF/PLN – dobre nastroje na rynkach zwiększają apetyt na ryzyko i sprzyjają dalszej aprecjacji złotego. W konsekwencji kurs franka powraca poniżej bariery 4 zł. Przełamanie wsparcia w rejonie 3,9970, otworzyłoby przestrzeń do zejścia w okolice 3,97.

kurs EUR

EUR/PLN – kluczowym wydarzeniem tygodnia będzie czwartkowe posiedzenie EBC. Dzień wcześniej obrady zakończy RPP. Poza przekonaniem o obniżce stóp procentowych, nie ma jednomyślności co do pozostałych narzędzi stymulacji, jakie zaaplikują europejscy bankierzy. Niektórzy są zdania, że decyzję o powrocie do luzowania ilościowego M. Draghi pozostawi już swojej następczyni, Ch. Lagarde.

kurs USD

USD/PLN – rynek dobrze przyjął piątkowe wystąpienie J. Powell’a w Szwajcarii. Choć prezes Fed wciąż pozytywnie wypowiada się o kondycji amerykańskiej gospodarki, to jednocześnie w jego wypowiedzi pojawiły się zdania, przypieczętowujące kolejną obniżkę stóp procentowych. Raport z rynku pracy miał mieszany wydźwięk: liczba nowych miejsc pracy sporo poniżej oczekiwań, za to wyższa dynamika płacy godzinowej.

kurs GBP

GBP/PLN – brytyjski parlament przyjął ustawę zmuszającą rząd do złożenia wniosku o odroczenie brexitu w przypadku braku porozumienia z UE. Dziś B. Johnson zamierza ponownie starać się o przedterminowe wybory, ale sprawa jest z góry przegrana. Ryzyko twardego wyjścia z UE wyraźnie zmalało, a dodatkowo powyżej oczekiwań wypadły dzisiejsze odczyty PKB i produkcji przemysłowej, więc kurs funta rośnie.

Michał Sikora - Dealer walutowy inkantor.pl. 
Treść powyższej analizy jest tylko i wyłącznie wyrazem osobistych poglądów jej autora i nie stanowi "rekomendacji" w rozumieniu przepisów Rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 19 października 2005 r. w sprawie informacji stanowiących rekomendacje dotyczące instrumentów finansowych, lub ich emitentów (Dz. U. z 2005 r. Nr 206, poz. 1715). Analiza nie spełnia wymogów stawianych rekomendacjom w rozumieniu w/w ustawy, m.in. nie zawiera konkretnej wyceny instrumentu finansowego, nie opiera się na żadnej metodzie wyceny, a także nie określa ryzyka inwestycyjnego. Jest tylko i wyłącznie osobistą opinią autora. Zgodnie z powyższym serwis inkantor.pl oraz autor nie ponoszą jakiejkolwiek odpowiedzialności za decyzje inwestycyjne podejmowane na jej podstawie.

Back Back to top