Blog

09.10.2018

Pomocnik transakcyjny

Pomocnik transakcyjny 09.10.2018

kurs CHF

CHF/PLN – niewiele działo się wczoraj na rynku, a dziś również kalendarz świeci pustką. Kierunek handlu na złotym nie uległ zmianie i kurs powoli pnie się na północ w stronę oporu na 3,8215.

kurs EUR

EUR/PLN – złoty słabnie względem euro z powodu utrzymujących się obaw o wpływ włoskich planów budżetowych na relację z Brukselą, a także politykę EBC. Tymczasem opublikowane dziś odczyty inflacyjne z krajów regionu wypadły różnie: na Węgrzech dynamika cen przyspieszyła mocniej niż prognozowano, do 3,6%; z kolei w Czechach we wrześniu odnotowano wyhamowanie tempa wzrostu do 2,3%.

kurs USD

USD/PLN – z początkiem tygodnia dolar umacnia się, korzystając ze słabości konkurencji i dyskontując politykę Ludowego Banku Chin czy problemy Eurostrefy. Złoty tradycyjnie już od dłuższego czasu jest tylko biernym obserwatorem i musi poddawać się warunkom dyktowanym przez większych graczy.

kurs GBP

GBP/PLN – podobnie jak na pozostałych zestawieniach, złoty osłabił się wczoraj również w relacji do funta. Wobec braku istotnych wydarzeń oraz mocnego dolara tendencja ta zapewne utrzyma się także dzisiaj.

Michał Sikora - Dealer walutowy inkantor.pl. 
Treść powyższej analizy jest tylko i wyłącznie wyrazem osobistych poglądów jej autora i nie stanowi "rekomendacji" w rozumieniu przepisów Rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 19 października 2005 r. w sprawie informacji stanowiących rekomendacje dotyczące instrumentów finansowych, lub ich emitentów (Dz. U. z 2005 r. Nr 206, poz. 1715). Analiza nie spełnia wymogów stawianych rekomendacjom w rozumieniu w/w ustawy, m.in. nie zawiera konkretnej wyceny instrumentu finansowego, nie opiera się na żadnej metodzie wyceny, a także nie określa ryzyka inwestycyjnego. Jest tylko i wyłącznie osobistą opinią autora. Zgodnie z powyższym serwis inkantor.pl oraz autor nie ponoszą jakiejkolwiek odpowiedzialności za decyzje inwestycyjne podejmowane na jej podstawie.

Back Back to top