Blog

10.07.2018

Pomocnik transakcyjny

Pomocnik transakcyjny 10.07.2018

kurs CHF

CHF/PLN – pokaźne umocnienie złotego podczas wczorajszej sesji i na przestrzeni ostatnich dni jest dziś korygowane. Polska waluta słabnie także z powodu umacniającego się na szerokim rynku dolara. Pusty już dziś kalendarz makro nie dostarczy więcej impulsów do zmiany kierunku handlu.

kurs EUR

EUR/PLN – wspólna waluta obroniła wsparcie na 4,33 i notowania odbijają na północ, wspierane przez słabnącego eurodolara. Sytuacji złotego nie poprawił również fatalny odczyt indeksu nastrojów instytutu ZEW z Niemiec (-24,7 vs prognoza -18,2), który sprzyja podbiciu notowań amerykańskiej waluty kosztem euro.

kurs USD

USD/PLN – po bardzo dynamicznym wczoraj spadku notowań dolara, dziś kurs równie szybko powraca do poziomów poniedziałkowego otwarcia. Jutro inwestorów czeka odczyt czerwcowej inflacji w Stanach Zjednoczonych.

kurs GBP

GBP/PLN – premier May nazwała wypracowany w piątek plan Brexitu „kolektywną decyzją”, ale ten kolektyw szybko zaczął się rozpadać. O ile rezygnację ze stanowiska głównego negocjatora ws. Brexitu, D. Davis’a, odebrano względnie pozytywnie z uwagi na fakt, iż był zwolennikiem twardego wyjścia, o tyle odejścia ministra spraw zagranicznych, B. Johnson’a, odczytywane jest jako oznaka kruchości tego rządu i zagrożenie dla dalszego przywództwa T. May.

Michał Sikora - Dealer walutowy inkantor.pl. 
Treść powyższej analizy jest tylko i wyłącznie wyrazem osobistych poglądów jej autora i nie stanowi "rekomendacji" w rozumieniu przepisów Rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 19 października 2005 r. w sprawie informacji stanowiących rekomendacje dotyczące instrumentów finansowych, lub ich emitentów (Dz. U. z 2005 r. Nr 206, poz. 1715). Analiza nie spełnia wymogów stawianych rekomendacjom w rozumieniu w/w ustawy, m.in. nie zawiera konkretnej wyceny instrumentu finansowego, nie opiera się na żadnej metodzie wyceny, a także nie określa ryzyka inwestycyjnego. Jest tylko i wyłącznie osobistą opinią autora. Zgodnie z powyższym serwis inkantor.pl oraz autor nie ponoszą jakiejkolwiek odpowiedzialności za decyzje inwestycyjne podejmowane na jej podstawie.

Powrót Do góry