Blog

10.08.2017

Pomocnik transakcyjny

Pomocnik transakcyjny 10.08.2017

Analiza techniczna CHF/PLN

CHF/PLN – złoty w dalszym stopniu osłabiał się wczoraj w związku z napięciem na linii Stany Zjednoczone – Korea Północna, pomimo iż chyba nikt nie wierzy w przekucie wzajemnych gróźb na czyny. Polska waluta obroniła póki co poziom 3,80, a z rynkowego punktu widzenia, najistotniejsze w tym tygodniu dane, zarówno krajowe i jak i zagraniczne, napłyną jutro. 

Analiza techniczna EUR/PLN

EUR/PLN – osłabienie złotego względem euro nabiera większych rozmiarów. Kurs wspólnej waluty po wielu próbach uporał się w końcu z oporem na 4,28 i obecnie zbliża się do poziomu 4,30.

Analiza techniczna USD/PLN

USD/PLN – korekta notowań dolara również nabiera większych rozmiarów, jednak kluczowym testem obecnych nastrojów wokół amerykańskiej waluty będzie jutrzejszy odczyt inflacji w Stanach Zjednoczonych. Najbliższy opór stanowi poziom 3,66, a następnie rejon 3,68. 

Analiza techniczna GBP/PLN

GBP/PLN – notowania funta stabilizują się na nieco wyższym poziomie. Opublikowane przed momentem dane o produkcji przemysłowej w Wielkiej Brytanii okazały się lepsze od oczekiwań, więc możliwe, iż opór na 4,75 zostanie w kolejnych godzinach przełamany.

Wydarzenia, które mogą mieć wpływ na dzisiejsze notowania:

14:30

USA

Wnioski o zasiłek dla bezrobotnych

Michał Sikora - Dealer walutowy inkantor.pl. 
Treść powyższej analizy jest tylko i wyłącznie wyrazem osobistych poglądów jej autora i nie stanowi "rekomendacji" w rozumieniu przepisów Rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 19 października 2005 r. w sprawie informacji stanowiących rekomendacje dotyczące instrumentów finansowych, lub ich emitentów (Dz. U. z 2005 r. Nr 206, poz. 1715). Analiza nie spełnia wymogów stawianych rekomendacjom w rozumieniu w/w ustawy, m.in. nie zawiera konkretnej wyceny instrumentu finansowego, nie opiera się na żadnej metodzie wyceny, a także nie określa ryzyka inwestycyjnego. Jest tylko i wyłącznie osobistą opinią autora. Zgodnie z powyższym serwis inkantor.pl oraz autor nie ponoszą jakiejkolwiek odpowiedzialności za decyzje inwestycyjne podejmowane na jej podstawie.

Powrót Do góry