Blog

10.08.2018

Pomocnik transakcyjny

Pomocnik transakcyjny 10.08.2018

kurs CHF

CHF/PLN – koniec tygodnia faktycznie przynosi ożywienie handlu, ale z negatywnych przyczyn. Znaczące przeceny liry i rubla oraz narastające napięcia na liniach USA – Turcja i USA – Rosja psują klimat również wokół innych walut krajów rozwijających się, w tym złotego. Tradycyjnie w takim momencie notowania franka szybują na północ. Najbliższy opór to 3,80.

kurs EUR

EUR/PLN – EBC obawia się o kondycję kilku europejskich banków z nadmierną ekspozycją na tureckie aktywa. W konsekwencji eurodolar przełamał istotne wsparcie i jest już poniżej 1,15, co z konieczności podbija wycenę wspólnej waluty w relacji do złotego.

kurs USD

USD/PLN – aprecjacja dolara zdecydowanie przyspieszyła w reakcji na amerykańskie sankcje wobec Turcji i Rosji oraz groźby ich dalszego zaostrzenia. Do tego doszły jeszcze problemy europejskich banków z turecką ekspozycją. Tymczasem wczorajsze dane pokazały stabilizację inflacji producenckiej w USA. Dziś z kolei publikacja inflacja konsumenckiej.

kurs GBP

GBP/PLN – pozytywny dane makro z Wielkiej Brytanii (PKB i produkcja przemysłowa) zostały zignorowane przez rynek, potwierdzając niedźwiedzi sentyment na funcie. Odbicie kursu brytyjskiej waluty względem złotego wynika zatem wyłącznie z ogólnej przeceny złotego i aktywów krajów rozwijających się.

Wydarzenia, które mogą mieć wpływ na dzisiejsze notowania:

14:30

USA

Inflacja konsumencka

Michał Sikora - Dealer walutowy inkantor.pl. 
Treść powyższej analizy jest tylko i wyłącznie wyrazem osobistych poglądów jej autora i nie stanowi "rekomendacji" w rozumieniu przepisów Rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 19 października 2005 r. w sprawie informacji stanowiących rekomendacje dotyczące instrumentów finansowych, lub ich emitentów (Dz. U. z 2005 r. Nr 206, poz. 1715). Analiza nie spełnia wymogów stawianych rekomendacjom w rozumieniu w/w ustawy, m.in. nie zawiera konkretnej wyceny instrumentu finansowego, nie opiera się na żadnej metodzie wyceny, a także nie określa ryzyka inwestycyjnego. Jest tylko i wyłącznie osobistą opinią autora. Zgodnie z powyższym serwis inkantor.pl oraz autor nie ponoszą jakiejkolwiek odpowiedzialności za decyzje inwestycyjne podejmowane na jej podstawie.

Powrót Do góry