Blog

10.09.2019

Pomocnik transakcyjny

Pomocnik transakcyjny 10.09.2019

kurs CHF

CHF/PLN – wyciszenie konfliktu handlowego bardzo sprzyja przecenie bezpiecznych aktywów i poszukiwaniu bardziej ryzykownych inwestycji. Korzysta na tym złoty, który wczoraj kolejny dzień mocno zyskiwał w relacji do franka. Cena szwajcarskiej waluty spadła w okolice 3,98, czyli najniższego poziomu od początku sierpnia.

kurs EUR

EUR/PLN – rynek oczekuje od EBC cięcia stóp procentowych, wprowadzenia rekompensat dla banków z tytułu negatywnego oprocentowania, wznowienia programu skupu aktywów oraz zmiany forward guidance. Poprzeczka jest postawiono zatem wysoko i część ekonomistów uważa, że M. Draghi zawiedzie inwestorów co najmniej kwestii powrotu do luzowania ilościowego.

kurs USD

USD/PLN – rynki kolejny raz chętnie łykają bajki o konstruktywnych telefonach i rozmowach amerykańskich i chińskich negocjatorów. Sekretarz Skarbu USA, S. Mnuchin, posunął się nawet do stwierdzenia, iż wojna celna nie ma żadnego wpływu na gospodarkę Stanów Zjednoczonych. Donald Trump zastanawia się „skąd wytrzasnął tego Powell’a”, ale w przyszłym tygodniu powinien być w zadowolony, gdyż Fed ma obniżyć stopy procentowe w ślad za EBC.

kurs GBP

GBP/PLN – brytyjski parlament odrzucił wczoraj po raz drugi wniosek B. Johnson’a o rozpisanie przedterminowych wyborów. Opozycja chce najpierw doprowadzić do porażki premiera i odsunięcia brexitu w czasie, by dopiero potem wnieść o nowe rozdanie. Tymczasem dane makro z Wielkiej Brytanii pozytywnie zaskakują już drugi dzień z rzędu. Dziś bardzo dobrze wypadł odczyt dynamiki wynagrodzeń, które w lipcu wzrosły o 4% przy prognozie 3,7%. Dodatkowo w górę do 3,8% zrewidowano dane poprzedni okres.

Michał Sikora - Dealer walutowy inkantor.pl. 
Treść powyższej analizy jest tylko i wyłącznie wyrazem osobistych poglądów jej autora i nie stanowi "rekomendacji" w rozumieniu przepisów Rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 19 października 2005 r. w sprawie informacji stanowiących rekomendacje dotyczące instrumentów finansowych, lub ich emitentów (Dz. U. z 2005 r. Nr 206, poz. 1715). Analiza nie spełnia wymogów stawianych rekomendacjom w rozumieniu w/w ustawy, m.in. nie zawiera konkretnej wyceny instrumentu finansowego, nie opiera się na żadnej metodzie wyceny, a także nie określa ryzyka inwestycyjnego. Jest tylko i wyłącznie osobistą opinią autora. Zgodnie z powyższym serwis inkantor.pl oraz autor nie ponoszą jakiejkolwiek odpowiedzialności za decyzje inwestycyjne podejmowane na jej podstawie.

Back Back to top