Blog

11.02.2019

Pomocnik transakcyjny

Pomocnik transakcyjny 11.02.2019

kurs CHF

CHF/PLN – czas płynie, a główne problemy geopolityczne pozostają nierozwiązane. Ryzyka związane z fiaskiem umowy ws. Brexitu oraz negocjacji handlowych jakby zaczęły rosnać. Ponadto, w piątek rozstrzygnie się, czy dojdzie do kolejnego zawieszenia rządu federalnego USA. Złoty zatem pozostaje w odwrocie.

kurs EUR

kurs EUR

EUR/PLN – na szerokim rynku euro słabnie względem dolara już 6-tą sesję z rzędu, do czego przyczyniły się także fatalne dane z niemieckiego przemysłu w ubiegłym tygodniu. W konsekwencji, z niedawnego umocnienia złotego pozostały już tylko wspomnienia, a wspólna waluta jest obecnie najdroższa od połowy listopada ubiegłego roku.

kurs USD

USD/PLN – D. Trump nie spotka się w lutym z prezydentem Chin, co pomimo kolejnej rundy rozmów w tym tygodniu, zwiększa ryzyko wejścia w życie podwyżki ceł na chińskie towary. Spotkanie przywódców obu państw mogłoby najwcześniej odbyć się w połowie marca.

kurs GBP

GBP/PLN – dzisiejsze dane z Wielkiej Brytanii okazały się słabe. Zawiodły odczyty zarówno PKB, jak i produkcji przemysłowej. Wobec zdecydowanego „nie” UE dla renegocjacji umowy rozwodowej pojawia się pytanie, nad jakimi alternatywami będzie dyskutował brytyjski parlament podczas czwartkowej debaty.

Michał Sikora - Dealer walutowy inkantor.pl. 
Treść powyższej analizy jest tylko i wyłącznie wyrazem osobistych poglądów jej autora i nie stanowi "rekomendacji" w rozumieniu przepisów Rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 19 października 2005 r. w sprawie informacji stanowiących rekomendacje dotyczące instrumentów finansowych, lub ich emitentów (Dz. U. z 2005 r. Nr 206, poz. 1715). Analiza nie spełnia wymogów stawianych rekomendacjom w rozumieniu w/w ustawy, m.in. nie zawiera konkretnej wyceny instrumentu finansowego, nie opiera się na żadnej metodzie wyceny, a także nie określa ryzyka inwestycyjnego. Jest tylko i wyłącznie osobistą opinią autora. Zgodnie z powyższym serwis inkantor.pl oraz autor nie ponoszą jakiejkolwiek odpowiedzialności za decyzje inwestycyjne podejmowane na jej podstawie.

Back Back to top