Blog

11.06.2019

Pomocnik transakcyjny

Pomocnik transakcyjny 11.06.2019

kurs CHF

CHF/PLN – łagodność D. Trump’a tradycyjnie nie trwała długo i prezydent USA już powrócił do wysuwania kolejnych gróźb, tym razem nałożenia ceł nawet wyższych niż 25% na pozostały chiński import, jeśli Xi Jinping nie spotka się z nim podczas szczytu G20. Na inwestorach nie zrobiło to większego wrażenia i nastroje pozostają względnie dobre.

kurs EUR

EUR/PLN – intensywność handlu wyraźnie zmalała, bo też kalendarz makro w bieżącym tygodniu zarówno w kraju, jak i w Europie prezentuje się dość skromnie. Dzisiejszy odczyt indeksu Sentix, obrazującego nastroje inwestorów w Strefie Euro, wypadł wyraźnie poniżej oczekiwań, notując dodatkowo ujemny wynik. (-3,3 vs prognoza 2,9).

kurs USD

USD/PLN – D. Trump jest nadal mocno przekonany, że kolejne cła zmuszą Chiny do zawarcia umowy handlowej na warunkach dyktowanych przez Waszyngton. Dziś jeszcze publikacja inflacji producenckiej za maj, a jutro poznamy dynamikę cen konsumenckich.

kurs GBP

GBP/PLN – dzisiejszy raport z brytyjskiego rynku pracy wypadł w pobliżu oczekiwań. Wczoraj ogłoszono listę 10 kandydatów do objęcia schedy po T. May. Do najpoważniejszych graczy zalicza się: szefa dyplomacji, J. Hunt’a, byłego ministra spraw zagranicznych, B. Johnson’a oraz ministra środowiska, M. Gove.

Michał Sikora - Dealer walutowy inkantor.pl. 
Treść powyższej analizy jest tylko i wyłącznie wyrazem osobistych poglądów jej autora i nie stanowi "rekomendacji" w rozumieniu przepisów Rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 19 października 2005 r. w sprawie informacji stanowiących rekomendacje dotyczące instrumentów finansowych, lub ich emitentów (Dz. U. z 2005 r. Nr 206, poz. 1715). Analiza nie spełnia wymogów stawianych rekomendacjom w rozumieniu w/w ustawy, m.in. nie zawiera konkretnej wyceny instrumentu finansowego, nie opiera się na żadnej metodzie wyceny, a także nie określa ryzyka inwestycyjnego. Jest tylko i wyłącznie osobistą opinią autora. Zgodnie z powyższym serwis inkantor.pl oraz autor nie ponoszą jakiejkolwiek odpowiedzialności za decyzje inwestycyjne podejmowane na jej podstawie.

Back Back to top