Blog

11.07.2018

Pomocnik transakcyjny

Pomocnik transakcyjny 11.07.2018

kurs CHF

CHF/PLN – plany Waszyngtonu wprowadzenia kolejnych ceł na chińskie produkty uderzają w juana, a przez to także w pozostałe waluty krajów rozwijających się, a więc i złotego. W konsekwencji wycena krajowego pieniądza spada po ostatniej fali solidnego umocnienia. Najbliższy opór stanowi rejon 3,75.

kurs EUR

EUR/PLN – notowania eurodolara słabną, co przekłada się na wzrost notowań wspólnej waluty w relacji do złotego. Nastrojów nie poprawił również bardzo kiepski odczyt indeksu nastrojów ZEW z Niemiec. Dziś posiedzenie RPP połączone z prezentacją nowej projekcji makroekonomicznej.

kurs USD

USD/PLN – Stany Zjednoczone planują obciążyć chiński import kolejnymi, tym razem 10-procentowymi, cłami na kwotę rzędu 200 mld USD. Informacja ta psuje rynkowe nastroje i zmniejsza apetyt na ryzyko. Dziś jeszcze opublikowany zostanie odczyt czerwcowej inflacji za Oceanem.

kurs GBP

GBP/PLN – zawierucha polityczna w Wielkiej Brytanii trwa nadal. Wiceszefowie Partii Konserwatystów zrezygnowali ze stanowisko, okazując niezadowolenie z wypracowanego planu Brexitu, co potencjalnie zwiększa szanse na głosowanie w sprawie votum nieufności dla premier May. Rynkowe nastroje wokół funta zostały nieco poprawione przez entuzjastyczną wypowiedź prezesa Banku Anglii, M. Carney’a, która podniosła szanse na sierpniową podwyżkę stóp procentowych.

Wydarzenia, które mogą mieć wpływ na dzisiejsze notowania:

 

Polska

Stopa procentowa

14:30

USA

Inflacja

16:00

Polska

Komunikat po posiedzeniu RPP

Michał Sikora - Dealer walutowy inkantor.pl. 
Treść powyższej analizy jest tylko i wyłącznie wyrazem osobistych poglądów jej autora i nie stanowi "rekomendacji" w rozumieniu przepisów Rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 19 października 2005 r. w sprawie informacji stanowiących rekomendacje dotyczące instrumentów finansowych, lub ich emitentów (Dz. U. z 2005 r. Nr 206, poz. 1715). Analiza nie spełnia wymogów stawianych rekomendacjom w rozumieniu w/w ustawy, m.in. nie zawiera konkretnej wyceny instrumentu finansowego, nie opiera się na żadnej metodzie wyceny, a także nie określa ryzyka inwestycyjnego. Jest tylko i wyłącznie osobistą opinią autora. Zgodnie z powyższym serwis inkantor.pl oraz autor nie ponoszą jakiejkolwiek odpowiedzialności za decyzje inwestycyjne podejmowane na jej podstawie.

Powrót Do góry