Blog

11.08.2017

Pomocnik transakcyjny

Pomocnik transakcyjny 11.08.2017

Analiza techniczna CHF/PLN

CHF/PLN – D. Trump dorzucił wczoraj kolejne 3 grosze w sprawie Korei Północnej, przyczyniając się do dalszego podwyższenia napięcia geopolitycznego. W konsekwencji frank rośnie w siłę i po przełamaniu oporu na 3,80 punkt obrony złotego przesuwa się na w rejon 3,8350.

Analiza techniczna EUR/PLN

EUR/PLN – euro konsekwentnie umacnia się względem złotego i dziś prawdopodobnie dojdzie do testu oporu na 4,30. Powoli wygląda na to, iż „koreański” impuls może stać pretekstem i zaczątkiem większej korekty notowań polskiej waluty, która od grudnia ubiegłego roku pozostaje niezwykle mocna.

Analiza techniczna USD/PLN

USD/PLN – dolarowi opadły nieco skrzydła po wczorajszych słabszych danych zarówno o liczbie wniosków o zasiłek dla bezrobotnych, jak i inflacji producenckiej, która zatem nie najlepiej nastraja inwestorów przed dzisiejszym odczytem dynamiki cen towarów i usług konsumpcyjnych. Linia oporu na 3,66 nadal się nie poddaje.

Analiza techniczna GBP/PLN

GBP/PLN – lepszy niż prognozowano odczyt produkcji przemysłowej w Wielkiej Brytanii spowodował wybicie oporu na 4,75. Siły funtowi nie starczyło jednak na długo i ostatecznie brytyjska waluta skończyła dzień na minusie. Jeśli złotemu udałoby się przełamać rejon 4,7430, to mógłby zejść do linii wsparcia na 4,73.

Wydarzenia, które mogą mieć wpływ na dzisiejsze notowania:

14:00

Niemcy

Inflacja

14:00

Polska

Inflacja

14:30

USA

Inflacja

Michał Sikora - Dealer walutowy inkantor.pl. 
Treść powyższej analizy jest tylko i wyłącznie wyrazem osobistych poglądów jej autora i nie stanowi "rekomendacji" w rozumieniu przepisów Rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 19 października 2005 r. w sprawie informacji stanowiących rekomendacje dotyczące instrumentów finansowych, lub ich emitentów (Dz. U. z 2005 r. Nr 206, poz. 1715). Analiza nie spełnia wymogów stawianych rekomendacjom w rozumieniu w/w ustawy, m.in. nie zawiera konkretnej wyceny instrumentu finansowego, nie opiera się na żadnej metodzie wyceny, a także nie określa ryzyka inwestycyjnego. Jest tylko i wyłącznie osobistą opinią autora. Zgodnie z powyższym serwis inkantor.pl oraz autor nie ponoszą jakiejkolwiek odpowiedzialności za decyzje inwestycyjne podejmowane na jej podstawie.

Powrót Do góry