Blog

11.01.2018

Pomocnik transakcyjny

Pomocnik transakcyjny 11.08.2018

Analiza techniczna CHF/PLN

CHF/PLN – notowania franka przeszły w trend boczny na wyższych poziomach, co może sugerować budowanie platformy do kontynuacji wybicia. Zanegowaniem takiego scenariusza byłoby przełamanie wsparcia na 3,5860.

Analiza techniczna EUR/PLN

EUR/PLN – gołębi przekaz RPP został wczoraj nawet pogłębiony, gdyż prezes A. Glapiński zasugerował możliwość stabilizacji stóp procentowych przez okres wykraczający poza 2018r. Dzisiejszy odczyt produkcji przemysłowej w Eurostrefie był lepszy od prognoz w relacji miesiąc do miesiąca, ale jednocześnie roczna dynamika wypadła znacząco poniżej oczekiwań. Publikacja przeszła jednak bez echa.

Analiza techniczna USD/PLN

USD/PLN – wydarzeniem, które wstrząsnęło wczoraj rynkiem było pojawienie się spekulacji odnośnie zmiany strategii Chin i zaprzestaniu lub ograniczeniu zakupów amerykańskiego długo. Dolar skokowo stracił na wartości, jednak w kolejnych godzinach handel na szerokim rynku powrócił na wcześniejszej poziomy. Względem złotego amerykańskiej walucie nie udało się odrobić całości strat, ale obroniona została tygodniowa linia trendu wzrostowego.

Analiza techniczna GBP/PLN

GBP/PLN – w reakcji na pogorszenie nastrojów wokół dolara, stracił również funt, któremu na niewiele się przydał najlepszy od dekady odczyt produkcji przemysłowej. Wsparcie wyznacza poziom 4,7320.

Wydarzenia, które mogą mieć wpływ na dzisiejsze notowania:

13:30

Eurostrefa

Protokół z posiedzenia EBC

14:30

USA

Wnioski o zasiłek dla bezrobotnych

14:30

USA

Inflacja producencka

Michał Sikora - Dealer walutowy inkantor.pl. 
Treść powyższej analizy jest tylko i wyłącznie wyrazem osobistych poglądów jej autora i nie stanowi "rekomendacji" w rozumieniu przepisów Rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 19 października 2005 r. w sprawie informacji stanowiących rekomendacje dotyczące instrumentów finansowych, lub ich emitentów (Dz. U. z 2005 r. Nr 206, poz. 1715). Analiza nie spełnia wymogów stawianych rekomendacjom w rozumieniu w/w ustawy, m.in. nie zawiera konkretnej wyceny instrumentu finansowego, nie opiera się na żadnej metodzie wyceny, a także nie określa ryzyka inwestycyjnego. Jest tylko i wyłącznie osobistą opinią autora. Zgodnie z powyższym serwis inkantor.pl oraz autor nie ponoszą jakiejkolwiek odpowiedzialności za decyzje inwestycyjne podejmowane na jej podstawie.

Powrót Do góry