Blog

11.10.2018

Pomocnik transakcyjny

Pomocnik transakcyjny 11.10.2018

kurs CHF

CHF/PLN – w szerszym układzie notowania złotego bez istotniejszych zmian, pozostają w konsolidacji. Chwilowy wzrost awersji do ryzyka doprowadził wczoraj do podbicia wyceny franka, jednak dziś sytuacja już się normalizuje.

kurs EUR

EUR/PLN – poziom 4,34 skutecznie powstrzymuje póki co dalsze wzrosty kursu euro. Z ciekawszych dziś wydarzeń w Eurostrefie zostanie opublikowany protokół z ostatniego posiedzenia EBC.

kurs USD

USD/PLN – D. Trump kolejny raz skrytykował politykę monetarną Rezerwy Federalnej i podwyżki kosztu pieniądza wobec braku w jego opinii presji inflacyjnej. Warto zatem zwrócić uwagę w tej sytuacji na dzisiejszy odczyt wrześniowej dynamiki ce w USA. Wczorajsze dane o inflacji producenckiej było zgodne z oczekiwaniami.

kurs GBP
GBP/PLN – kurs funta niezmiennie rośnie, zbliżając się do bariery okrągłych 5 zł. Dzieje się tak za sprawą nadziei na „pomyślne” zakończenie negocjacji brexitowych, które w praktyce może oznaczać odłożenie kluczowych tematów spornych (np. irlandzka granica)  do rozwiązania później

Michał Sikora - Dealer walutowy inkantor.pl. 
Treść powyższej analizy jest tylko i wyłącznie wyrazem osobistych poglądów jej autora i nie stanowi "rekomendacji" w rozumieniu przepisów Rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 19 października 2005 r. w sprawie informacji stanowiących rekomendacje dotyczące instrumentów finansowych, lub ich emitentów (Dz. U. z 2005 r. Nr 206, poz. 1715). Analiza nie spełnia wymogów stawianych rekomendacjom w rozumieniu w/w ustawy, m.in. nie zawiera konkretnej wyceny instrumentu finansowego, nie opiera się na żadnej metodzie wyceny, a także nie określa ryzyka inwestycyjnego. Jest tylko i wyłącznie osobistą opinią autora. Zgodnie z powyższym serwis inkantor.pl oraz autor nie ponoszą jakiejkolwiek odpowiedzialności za decyzje inwestycyjne podejmowane na jej podstawie.

Back Back to top