Blog

12.01.2018

Pomocnik transakcyjny

Pomocnik transakcyjny 12.01.2018

Analiza techniczna CHF/PLN

CHF/PLN – druga część tygodnia upływa pod znakiem mocniejszego złotego na skutek pogorszenia nastrojów wokół dolara na korzyść euro. Dzięki temu kurs franka przełamał wsparcie na 3,5860 i zbliża się do niedawnych minimów. Najbliższy opór stanowi poziom 3,5580.

Analiza techniczna EUR/PLN

EUR/PLN – inwestorzy jastrzębio odebrali komunikat z posiedzenie EBC i informację, iż na początku roku zostanie zmienione nastawienie do polityki pieniężnej (tzw. forward guidance). W konsekwencji eurodolar wspiął się na nowe szczyty, co sprzyja również umocnieniu złotego.

Analiza techniczna USD/PLN

USD/PLN – dolar nie zdążył się podnieść po zdementowaniu przez Chiny pogłosek o ograniczeniu lub zaprzestaniu finansowania amerykańskiego długo, a otrzymał kolejny cios w postaci jastrzębiego komunikatu EBC. Ponadto, poniżej prognoz wypadły odczyty inflacji producenckiej oraz liczby wniosków o zasiłek dla bezrobotnych. W rezultacie amerykańska waluta testuje 3-letnie minima w rejonie 3,45. Dziś jeszcze zaprezentowane zostaną dane o dynamice cen konsumpcyjnych oraz sprzedaży detalicznej.

Analiza techniczna GBP/PLN

GBP/PLN – w wyniku słabszego dolara, systematycznie osuwa się również funt, którego kurs powrócił poniżej 4,70. Przyszły tydzień przyniesie garść istotnych publikacji z Wielkiej Brytanii.

Wydarzenia, które mogą mieć wpływ na dzisiejsze notowania:

14:30

USA

Inflacja

14:30

USA

Sprzedaż detaliczna

Michał Sikora - Dealer walutowy inkantor.pl. 
Treść powyższej analizy jest tylko i wyłącznie wyrazem osobistych poglądów jej autora i nie stanowi "rekomendacji" w rozumieniu przepisów Rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 19 października 2005 r. w sprawie informacji stanowiących rekomendacje dotyczące instrumentów finansowych, lub ich emitentów (Dz. U. z 2005 r. Nr 206, poz. 1715). Analiza nie spełnia wymogów stawianych rekomendacjom w rozumieniu w/w ustawy, m.in. nie zawiera konkretnej wyceny instrumentu finansowego, nie opiera się na żadnej metodzie wyceny, a także nie określa ryzyka inwestycyjnego. Jest tylko i wyłącznie osobistą opinią autora. Zgodnie z powyższym serwis inkantor.pl oraz autor nie ponoszą jakiejkolwiek odpowiedzialności za decyzje inwestycyjne podejmowane na jej podstawie.

Powrót Do góry