Blog

12.02.2018

Pomocnik transakcyjny

Pomocnik transakcyjny 12.02.2018

kurs CHF

CHF/PLN – przełom tygodnia przyniósł polepszenie nastrojów na rynkach i w związku z tym wyhamowanie aprecjacji franka. Opór na 3,68 pozostaje zatem aktualny. Bieżący tydzień przyniesie szereg publikacji istotnych danych makro z kraju oraz zagranicy, mniejsza będzie z kolei aktywność przedstawicieli banków centralnych.

kurs EUR

EUR/PLN – kurs euro wszedł w trend boczny, ale jest zbyt wcześnie by obwieścić koniec presji na osłabienie złotego. Losy koalicji w Niemczech wciąż pozostają jednak niepewne, co potencjalnie może niekorzystnie oddziaływać na notowania eurodolara, a przez to i złotego.

kurs USD

USD/PLN – dolar ma za sobą wreszcie bardzo udany tydzień. Najbliższe dni przyniosą liczne publikacje makro zza Oceanu, a szczególnie warto zwrócić uwagę na środowy odczyt inflacji. Są pewne szanse, iż pozytywnie zaskoczy on rynek, co stanowiłoby impuls do dalszej aprecjacji dolara.

kurs GBP

GBP/PLN – po jastrzębim komunikacie Banku Anglii rynkowy entuzjazm wokół funta został szybko zgaszony przez słabsze dane o produkcji przemysłowej i przede wszystkim wypowiedź głównego negocjatora ws. Brexitu ze strony UE, M. Barnier’a, iż na ten moment przejściowe porozumienie z Wielką Brytanią jest na ten moment nieosiągalne. W konsekwencji kurs funta zniwelował cały ruch napędzony oczekiwaniami na szybszą podwyżkę stóp procentowych.

Michał Sikora - Dealer walutowy inkantor.pl. 
Treść powyższej analizy jest tylko i wyłącznie wyrazem osobistych poglądów jej autora i nie stanowi "rekomendacji" w rozumieniu przepisów Rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 19 października 2005 r. w sprawie informacji stanowiących rekomendacje dotyczące instrumentów finansowych, lub ich emitentów (Dz. U. z 2005 r. Nr 206, poz. 1715). Analiza nie spełnia wymogów stawianych rekomendacjom w rozumieniu w/w ustawy, m.in. nie zawiera konkretnej wyceny instrumentu finansowego, nie opiera się na żadnej metodzie wyceny, a także nie określa ryzyka inwestycyjnego. Jest tylko i wyłącznie osobistą opinią autora. Zgodnie z powyższym serwis inkantor.pl oraz autor nie ponoszą jakiejkolwiek odpowiedzialności za decyzje inwestycyjne podejmowane na jej podstawie.

Powrót Do góry