Blog

12.06.2019

Pomocnik transakcyjny

Pomocnik transakcyjny 12.06.2019

kurs CHF

CHF/PLN – oczekiwania na obniżki stóp procentowych w USA sprzyjają dalszemu wzrostowi notowań złotego. Swoje 3 grosze w tej kwestii ponownie dorzucił również D. Trump. Kurs franka uporał się wreszcie ze wsparciem na 3,83 i obecnie testuje rejon 3,82.

kurs EUR

EUR/PLN – nastroje na Starym Kontynencie nadal pozostają minorowe, o czym przekonał wczorajszy odczyt indeksu Sentix. Wskazanie dla Niemiec przybrało ujemną wartość po raz pierwszy od 2010r., natomiast Eurostrefa zanotowała najgorszy wynik od lutego. Inwestorzy jednak jakby na to nie zważają i kierują się obecnie w handlu jedynie przesłankami do zmniejszenia różnicy w oprocentowaniu euro i dolara.

kurs USD

USD/PLN – inflacja producencka wyhamowała w maju mocniej niż się spodziewano, z 2,2% do 1,8% (prognoza 2%). Dziś opublikowana zostanie dynamika cen konsumenckich. Prezydent USA w soiwch wpisach powrócił tymczasem do tematu przewartościowanego dolara i krytyki Fed.

kurs GBP

GBP/PLN – kurs funta nieznacznie koryguje ostatnie spadki. Do końca tygodnia kalendarz makro na Wyspach pozostaje pusty. W piątek jednak odbędzie się wystąpienie prezesa Banku Anglii, M. Carney’a.

Michał Sikora - Dealer walutowy inkantor.pl. 
Treść powyższej analizy jest tylko i wyłącznie wyrazem osobistych poglądów jej autora i nie stanowi "rekomendacji" w rozumieniu przepisów Rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 19 października 2005 r. w sprawie informacji stanowiących rekomendacje dotyczące instrumentów finansowych, lub ich emitentów (Dz. U. z 2005 r. Nr 206, poz. 1715). Analiza nie spełnia wymogów stawianych rekomendacjom w rozumieniu w/w ustawy, m.in. nie zawiera konkretnej wyceny instrumentu finansowego, nie opiera się na żadnej metodzie wyceny, a także nie określa ryzyka inwestycyjnego. Jest tylko i wyłącznie osobistą opinią autora. Zgodnie z powyższym serwis inkantor.pl oraz autor nie ponoszą jakiejkolwiek odpowiedzialności za decyzje inwestycyjne podejmowane na jej podstawie.

Back Back to top