Blog

12.10.2017

Pomocnik transakcyjny

Pomocnik transakcyjny 12.10.2017

Analiza techniczna CHF/PLN

CHF/PLN – notowania franka nadal zmierzają na południe dzięki utrzymującej się słabości dolara, która zwyczajowo zachęca inwestorów do inwestycji w bardziej ryzykowne aktywa. Z ciekawszych dziś danych makro, na rynek trafi odczyt krajowej inflacji. Najbliższe wsparcie stanowi rejon 3,72, a jego pokonanie mocno przybliżyłoby kurs do przetestowania tegorocznych minimów.

Analiza techniczna EUR/PLN

EUR/PLN – przyspiesza nieco również tempo aprecjacji złotego względem euro. Zejście poniżej 4,28 byłoby sygnałem do dalszego większego spadku kursu wspólnej waluty. Aktualny pozostaje jednak temat Katalonii, choć wydawało się, że sprawa powoli umiera wobec defensywnej taktyki jej przywódcy. Tymczasem premier Hiszpanii, M. Rajoy zapowiedział, iż będzie dążył do odebrania regionowi jego autonomii. 

Analiza techniczna USD/PLN

USD/PLN – publikacja protokołu z posiedzenia FOMC nie poprawiła sentymentu względem dolara. Co prawda szansa na grudniową podwyżkę stóp procentowych zbytnio się nie zmniejszyły, jednak coraz większa część przedstawicieli Fed wyraża obawy związane z niską inflacją, co stwarza ryzyko wolniejszego tempa podwyżek kosztu pieniądza w następnym roku.

Analiza techniczna GBP/PLN

GBP/PLN – na rynek nie napłynęły nowe wieści z Wielkiej Brytanii, więc zachowanie funta względem złotego powiela sytuację z pozostałych zestawień. Przełamanie wsparcia na 4,80 nie tylko zmienia obecnie ten poziom w linię oporu, ale również otwiera przestrzeń do dalszej przeceny brytyjskiej waluty. 

Wydarzenia, które mogą mieć wpływ na dzisiejsze notowania:

14:00

Polska

Inflacja

14:30

USA

Wnioski o zasiłek dla bezrobotnych

16:30

USA

Wystąpienie prezesa EBC, M. Draghi’ego

Michał Sikora - Dealer walutowy inkantor.pl. 
Treść powyższej analizy jest tylko i wyłącznie wyrazem osobistych poglądów jej autora i nie stanowi "rekomendacji" w rozumieniu przepisów Rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 19 października 2005 r. w sprawie informacji stanowiących rekomendacje dotyczące instrumentów finansowych, lub ich emitentów (Dz. U. z 2005 r. Nr 206, poz. 1715). Analiza nie spełnia wymogów stawianych rekomendacjom w rozumieniu w/w ustawy, m.in. nie zawiera konkretnej wyceny instrumentu finansowego, nie opiera się na żadnej metodzie wyceny, a także nie określa ryzyka inwestycyjnego. Jest tylko i wyłącznie osobistą opinią autora. Zgodnie z powyższym serwis inkantor.pl oraz autor nie ponoszą jakiejkolwiek odpowiedzialności za decyzje inwestycyjne podejmowane na jej podstawie.

Powrót Do góry