Blog

13.02.2018

Pomocnik transakcyjny

Pomocnik transakcyjny 13.02.2018

kurs CHF

CHF/PLN – spokojny początek tygodnia przynosi lekkie umocnienie złotego, które przystopowane zostało przez poziom 3,6350. Kluczowe dla rynku informacje zaczną napływać od jutra, a będą to odczyty inflacji i sprzedaży detalicznej w USA oraz finale dane o PKB Polski, Niemiec i Eurostrefy.

kurs EUR

EUR/PLN – rynkowa awersja do ryzyka spadła na tyle, że kurs euro zdołał powrócić nawet poniżej poziomu 4,19. Dziś od rana obserwujemy już jednak trudności z kontynuacją ruchu na południe.

kurs USD

USD/PLN – w oczekiwaniu na jutrzejszy odczyt inflacji w USA, notowania dolara nieznacznie spadają. Inwestorzy są także nieco zawiedzeni przedstawionym przez prezydenta Trump’a planem modernizacji infrastruktury, który zakłada mniejsza wydatki niż się wcześniej spodziewano.

kurs GBP

GBP/PLN – minimalnie wyższy odczyt inflacji w Wielkiej Brytanii odwrócił dziś spadkową tendencję ostatnich sesji. Kolejne istotne dane z Wysp opublikowane zostaną dopiero w piątek, więc do tego czasu kurs funta prawdopodobnie będzie powielał tendencje dominujące na szerokim rynku.

Michał Sikora - Dealer walutowy inkantor.pl. 
Treść powyższej analizy jest tylko i wyłącznie wyrazem osobistych poglądów jej autora i nie stanowi "rekomendacji" w rozumieniu przepisów Rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 19 października 2005 r. w sprawie informacji stanowiących rekomendacje dotyczące instrumentów finansowych, lub ich emitentów (Dz. U. z 2005 r. Nr 206, poz. 1715). Analiza nie spełnia wymogów stawianych rekomendacjom w rozumieniu w/w ustawy, m.in. nie zawiera konkretnej wyceny instrumentu finansowego, nie opiera się na żadnej metodzie wyceny, a także nie określa ryzyka inwestycyjnego. Jest tylko i wyłącznie osobistą opinią autora. Zgodnie z powyższym serwis inkantor.pl oraz autor nie ponoszą jakiejkolwiek odpowiedzialności za decyzje inwestycyjne podejmowane na jej podstawie.

Powrót Do góry