Blog

13.03.2019

Pomocnik transakcyjny

Pomocnik transakcyjny 13.03.2019

kurs CHF

CHF/PLN – zgodnie z oczekiwaniami, porozumienie Juncker – May zawarte w ostatniej chwili nie zdołało już odmienić wyników głosowania i brytyjski parlament ponownie zdecydowaną większością odrzucił proponowaną umowę. Poza tym, na rynku nic się nie wydarzyło i pozycja złotego pozostaje bez zmian.

kurs EUR

EUR/PLN – styczniowa produkcja przemysłowa w Strefie Euro skurczyła się dużo mniej niż oczekiwano (-1,1% vs prognoza -2,1%). Po południu opublikowany zostanie jeszcze protokół z posiedzenia Narodowego Banku Węgier oraz będzie miało miejsce wystąpienie publiczne przedstawiciela EBC, B. Coeure.

kurs USD

USD/PLN – inflacja w Stanach Zjednoczonych delikatnie wyhamowała w lutym do  poziomu1,5% (oczekiwano 1,6%). Dziś poznamy jeszcze wstępne dane o zamówieniach na dobra trwałego użytku za styczeń oraz dynamice cen producenckich w ubiegłym miesiącu.

kurs GBP

GBP/PLN – po odrzuceniu umowy wypracowanej przez premier May, brytyjskiemu parlamentowi pozostał już tylko wybór między tzw. twardym Brexitem, a opóźnieniem terminu rozwodu w czasie. Pierwsza opcja ma małe szanse powodzenia, natomiast druga może ostatecznie skutkować anulowaniem całego procesu w ogóle.

Michał Sikora - Dealer walutowy inkantor.pl. 
Treść powyższej analizy jest tylko i wyłącznie wyrazem osobistych poglądów jej autora i nie stanowi "rekomendacji" w rozumieniu przepisów Rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 19 października 2005 r. w sprawie informacji stanowiących rekomendacje dotyczące instrumentów finansowych, lub ich emitentów (Dz. U. z 2005 r. Nr 206, poz. 1715). Analiza nie spełnia wymogów stawianych rekomendacjom w rozumieniu w/w ustawy, m.in. nie zawiera konkretnej wyceny instrumentu finansowego, nie opiera się na żadnej metodzie wyceny, a także nie określa ryzyka inwestycyjnego. Jest tylko i wyłącznie osobistą opinią autora. Zgodnie z powyższym serwis inkantor.pl oraz autor nie ponoszą jakiejkolwiek odpowiedzialności za decyzje inwestycyjne podejmowane na jej podstawie.

Back Back to top