Blog

13.08.2019

Pomocnik transakcyjny

Pomocnik transakcyjny 13.08.2019

kurs CHF

CHF/PLN – nie widać końca problemów rynków wschodzących. Wczoraj prawdziwe tąpnięcie dotknęło Argentyny w reakcji na wynik prawyborów i porażkę obecnego prezydenta. Widmo powrotu (w charakterze wiceprezydenta) do władzy C. Fernandez, która swoimi rządami doprowadziła kraj na skraj bankructwa spowodowało totalną wyprzedaż na tamtejszej giełdzie. Cały czas trwają także zamieszki w Hongkongu, więc rynek wciąż ma argumenty przemawiające za kupnem franka.

kurs EUR

EUR/PLN – nastroje niemieckich inwestorów instytucjonalnych i analityków są już dość dramatyczne. Indeks ZEW zanurkował z -24,5 do – 44,1, podczas gdy oczekiwano wyniku na poziomie -30. Równie fatalnie wypadł odczyt dla Strefy Euro. Jutro natomiast poznamy dane o PKB za II kw. z Polski, Niemiec oraz Eurostrefy.

kurs USD

USD/PLN – kluczowym dziś odczytem na rynkach będą popołudniowe dane o inflacji w Stanach Zjednoczonych za lipiec. Raport może dostarczyć wskazówek odnośnie głębokości dalszego luzowania przez Fed. Inwestorzy są pewni, że bank dokona kolejnego cięcia stóp procentowych o 25 pb. podczas wrześniowego posiedzenia, jednak część z nich oczekuje obniżki o 50 pb.

kurs GBP

GBP/PLN – dzisiejsze dane z brytyjskiego rynku pracy wypadły zgodnie z oczekiwaniami. Tymczasem przebywający w Londynie doradca D. Trump’a ds. bezpieczeństwa narodowego powiedział, że Biały Dom entuzjastycznie poprzez brexit bez umowy, jeśli na taki scenariusz zdecyduje się rząd premiera Johnson’a.

Michał Sikora - Dealer walutowy inkantor.pl. 
Treść powyższej analizy jest tylko i wyłącznie wyrazem osobistych poglądów jej autora i nie stanowi "rekomendacji" w rozumieniu przepisów Rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 19 października 2005 r. w sprawie informacji stanowiących rekomendacje dotyczące instrumentów finansowych, lub ich emitentów (Dz. U. z 2005 r. Nr 206, poz. 1715). Analiza nie spełnia wymogów stawianych rekomendacjom w rozumieniu w/w ustawy, m.in. nie zawiera konkretnej wyceny instrumentu finansowego, nie opiera się na żadnej metodzie wyceny, a także nie określa ryzyka inwestycyjnego. Jest tylko i wyłącznie osobistą opinią autora. Zgodnie z powyższym serwis inkantor.pl oraz autor nie ponoszą jakiejkolwiek odpowiedzialności za decyzje inwestycyjne podejmowane na jej podstawie.

Back Back to top