Blog

14.03.2019

Pomocnik transakcyjny

Pomocnik transakcyjny 14.03.2019

kurs CHF

CHF/PLN – pozytywny wydźwięk głosowań ws. Brexitu został stłumiony przez słabe dane z chińskiej gospodarki. W rezultacie notowania franka nadal nie podlegają większym zmianom.

kurs EUR

EUR/PLN – prezes NBP zapowiedział na Forum Bankowym, iż stopy procentowe w Polsce nie ulegną zmianie do końca obecnej kadencji RPP. Jednocześnie wyraził zadowolenie ze super stabilnego złotego, który ma świadczyć o świetnych fundamentach krajowej gospodarki.

kurs USD

USD/PLN – dane o zamówieniach na dobra trwałe wypadły lepiej od oczekiwań. Tymczasem rozmowy z Chinami chyba nie idą tak wspaniale, bo D. Trump oświadczył, iż porozumienie będzie świetne dla USA albo nie będzie go w ogóle i do gry powrócą podwyżki ceł.

kurs GBP

GBP/PLN – parlament zrobił nieco psikusa premier May, gdyż nie tylko zablokował możliwość wyjścia z UE bez umowy w dniu 29. marca, ale także w każdym innym terminie. Londyn nie ma zatem już czym straszyć Brukseli. Dziś kolejny odcinek telenoweli, w którym będziemy świadkami głosowania nad wnioskiem o odroczenie rozwodu w czasie.

Michał Sikora - Dealer walutowy inkantor.pl. 
Treść powyższej analizy jest tylko i wyłącznie wyrazem osobistych poglądów jej autora i nie stanowi "rekomendacji" w rozumieniu przepisów Rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 19 października 2005 r. w sprawie informacji stanowiących rekomendacje dotyczące instrumentów finansowych, lub ich emitentów (Dz. U. z 2005 r. Nr 206, poz. 1715). Analiza nie spełnia wymogów stawianych rekomendacjom w rozumieniu w/w ustawy, m.in. nie zawiera konkretnej wyceny instrumentu finansowego, nie opiera się na żadnej metodzie wyceny, a także nie określa ryzyka inwestycyjnego. Jest tylko i wyłącznie osobistą opinią autora. Zgodnie z powyższym serwis inkantor.pl oraz autor nie ponoszą jakiejkolwiek odpowiedzialności za decyzje inwestycyjne podejmowane na jej podstawie.

Back Back to top