Blog

14.09.2018

Pomocnik transakcyjny

Pomocnik transakcyjny 14.09.2018

kurs CHF

CHF/PLN – decyzja Tureckiego Banku Centralnego o podwyżce stóp procentowych aż o 625 pb poprawiła nastroje wokół walut krajów rozwijających się. Do tego doszła jeszcze przecena dolara po publikacji słabszych danych. Złoty zatem umacnia się, kierując się w stronę wsparcia na 3,8220.

kurs EUR

EUR/PLN – zgodnie z przewidywaniami, posiedzenie EBC nie dostarczyło przełomowych informacji. Bank obniżył prognozy wzrostu na kolejne lata głównie z powodu nasilenia działań protekcjonistycznych. Mimo wczorajszego osłabienia euro do złotego, kurs pozostaje w granicach wąskiej konsolidacji.

kurs USD

USD/PLN – dolar boleśnie odczuł wczorajszy słabszy od prognoz odczyt inflacji. Dynamika cen konsumpcyjnych w sierpniu była najniższa od kwietnia i wprowadziła pewne zawahanie w kwestii grudniowej podwyżki stóp procentowych przez Fed. Poza tym, poniżej oczekiwań wypadły także dane o liczbie wniosków o zasiłek dla bezrobotnych oraz o budżecie federalnym, którego deficyt wyraźnie się pogłębił.

kurs GBP

GBP/PLN – Bank Anglii nie dokonał wczoraj żadnych zmian w parametrach prowadzonej polityki pieniężnej. Za moment będzie miało miejsce wystąpienie prezesa M. Carney’a.

Wydarzenia, które mogą mieć wpływ na dzisiejsze notowania:

 

Polska

Rewizja ratingu przez agencję Moody’s

12:00

Wielka Brytania

Wystąpienie prezesa Banku Anglii, M. Carney’a

14:00

Polska

Inflacja bazowa

14:30

USA

Sprzedaż detaliczna

15:15

USA

Produkcja przemysłowa

16:00

USA

Indeks zaufania konsumentów Uniwersytetu Michigan

Michał Sikora - Dealer walutowy inkantor.pl. 
Treść powyższej analizy jest tylko i wyłącznie wyrazem osobistych poglądów jej autora i nie stanowi "rekomendacji" w rozumieniu przepisów Rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 19 października 2005 r. w sprawie informacji stanowiących rekomendacje dotyczące instrumentów finansowych, lub ich emitentów (Dz. U. z 2005 r. Nr 206, poz. 1715). Analiza nie spełnia wymogów stawianych rekomendacjom w rozumieniu w/w ustawy, m.in. nie zawiera konkretnej wyceny instrumentu finansowego, nie opiera się na żadnej metodzie wyceny, a także nie określa ryzyka inwestycyjnego. Jest tylko i wyłącznie osobistą opinią autora. Zgodnie z powyższym serwis inkantor.pl oraz autor nie ponoszą jakiejkolwiek odpowiedzialności za decyzje inwestycyjne podejmowane na jej podstawie.

Back Back to top