Blog

15.04.2019

Pomocnik transakcyjny

Pomocnik transakcyjny 15.04.2019

kurs CHF

CHF/PLN – rynkowa awersja do ryzyka nadal spada, a wraz z nią cena franka. Ponadto, inwestorzy żyją nadzieją, że najgorsze dane makro z Chin czy Niemiec już za nami oraz że finalizacja porozumienia handlowego jest już blisko.

kurs EUR

EUR/PLN – agencja S&P wzorem poprzednika utrzymała bez zmian oceną ratingową Polski i jej perspektywę. W najbliższy piątek przyjdzie pora na Moody’s. Natomiast kluczowe w tym tygodniu dane z Eurostrefy napłyną w czwartek, kiedy opublikowane zostaną wstępne odczyty indeksów PMI. Szczególnie ważne będzie wskazanie z niemieckiego przemysłu po fatalnych poprzednich wynikach.

kurs USD

USD/PLN – rosnący apetyt na ryzyko wzmaga popyt na aktywa krajów rozwijających się i w konsekwencji osłabia dolara. Sekretarz skarbu USA, S. Mnuchin, oznajmił, że nie jest pewien, czy potrzebne będą jeszcze spotkania twarzą w twarz z przedstawicielami Chin, jednak nie podał możliwego terminu zakończenia negocjacji. Natomiast w piątek raport Uniwersytetu Michigan ujawnił spadek nastrojów konsumenckich za Oceanem, choć spodziewano się wzrostu zaufania.

kurs GBP

GBP/PLN – temat brexitu schodzi nieco na bok, a bieżący tydzień dostarczy kilka istotnych publikacji makro z Wielkiej Brytanii. Jutro prezentacja raportu z rynku pracy, w środę odczyty inflacyjne, a w czwartek wyniki sprzedaży detalicznej.

Michał Sikora - Dealer walutowy inkantor.pl. 
Treść powyższej analizy jest tylko i wyłącznie wyrazem osobistych poglądów jej autora i nie stanowi "rekomendacji" w rozumieniu przepisów Rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 19 października 2005 r. w sprawie informacji stanowiących rekomendacje dotyczące instrumentów finansowych, lub ich emitentów (Dz. U. z 2005 r. Nr 206, poz. 1715). Analiza nie spełnia wymogów stawianych rekomendacjom w rozumieniu w/w ustawy, m.in. nie zawiera konkretnej wyceny instrumentu finansowego, nie opiera się na żadnej metodzie wyceny, a także nie określa ryzyka inwestycyjnego. Jest tylko i wyłącznie osobistą opinią autora. Zgodnie z powyższym serwis inkantor.pl oraz autor nie ponoszą jakiejkolwiek odpowiedzialności za decyzje inwestycyjne podejmowane na jej podstawie.

Back Back to top