Blog

16.04.2018

Pomocnik transakcyjny

Pomocnik transakcyjny 16.04.2018

kurs CHF

CHF/PLN – złoty niezmiennie umacnia swoją pozycję względem głównych walut, do czego przyczynia się również piątkowa decyzja agencji S&P o podwyższeniu perspektywy ratingu Polski ze stabilnej do pozytywnej. W konsekwencji kurs franka pogłębia kilkuletnie minima i test bariery 3,50 wydaje się nieuchronny.

kurs EUR

EUR/PLN – kolejne wsparcia puszczają także na notowaniach euro i kurs zameldował się już w rejonie 4,18. Piątkowa sesja była piątym spadkowym dniem z rzędu. Dziś jeszcze zostanie opublikowana krajowa inflacja bazowa, a w dalszej części tygodnia produkcja przemysłowa, która w Eurostrefie wygląda ostatnio bardzo słabo.

kurs USD

USD/PLN – kurs eurodolara znacząco dziś wzrasta, co przekłada się na pogłębienie przeceny amerykańskiej waluty w relacji do złotego. Kurs zbliża się dziś do okolic 3,38, a w nieco szerszym układzie niewiele dzieli już rynek od przetestowania tegorocznych minimów w rejonie 3,35. Dziś jeszcze publikacja sprzedaży detalicznej w Stanach Zjednoczonych.

kurs GBP

GBP/PLN – zmiana perspektywy ratingu Polski przez agencję S&P zawróciła również kurs funta względem złotego, który zbliżał się już do tegorocznych szczytów. Bieżący tydzień dostarczy szeregu istotnych dla notowań brytyjskiej waluty danych makroekonomicznych, m.in. raport z rynku pracy,  inflację i sprzedaż detaliczną.

Wydarzenia, które mogą mieć wpływ na dzisiejsze notowania:

14:00

Polska

Inflacja bazowa

14:30

USA

Sprzedaż detaliczna

Michał Sikora - Dealer walutowy inkantor.pl. 
Treść powyższej analizy jest tylko i wyłącznie wyrazem osobistych poglądów jej autora i nie stanowi "rekomendacji" w rozumieniu przepisów Rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 19 października 2005 r. w sprawie informacji stanowiących rekomendacje dotyczące instrumentów finansowych, lub ich emitentów (Dz. U. z 2005 r. Nr 206, poz. 1715). Analiza nie spełnia wymogów stawianych rekomendacjom w rozumieniu w/w ustawy, m.in. nie zawiera konkretnej wyceny instrumentu finansowego, nie opiera się na żadnej metodzie wyceny, a także nie określa ryzyka inwestycyjnego. Jest tylko i wyłącznie osobistą opinią autora. Zgodnie z powyższym serwis inkantor.pl oraz autor nie ponoszą jakiejkolwiek odpowiedzialności za decyzje inwestycyjne podejmowane na jej podstawie.

Powrót Do góry