Blog

18.05.2017

Pomocnik transakcyjny

Pomocnik transakcyjny 18.05.2017

Analiza techniczna CHF/PLN

CHF/PLN – ryzyko polityczne z Europy przeniosło się niespodziewanie za Ocean, gdzie przynajmniej teoretycznie D. Trump’owi grozi usunięcie z urzędu prezydenta. Skutkuje to globalnym wzrostem popytu na bezpieczeństwo, a zatem niekorzystnie odbija się na notowaniach złotego. Najbliższym oporem dla trwającej korekty będzie poziom 3,92.

Analiza techniczna EUR/PLN

EUR/PLN – wzrost awersji do ryzyka skutkuje również podbiciem notowań wspólnej waluty. Układ spadkowy pozostaje jednak póki co bazowym scenariuszem, a próbę jego zmiany sygnalizować będzie dopiero pokonanie rejonu 4,28. Dziś zostanie opublikowane sprawozdanie z ostatniego posiedzenia EBC, a w kraju – dane o sprzedaży detalicznej.

Analiza techniczna USD/PLN

USD/PLN – złoty traci na całej linii, a zatem również wobec słabego dolara. Niezadowolenie z polityki D. Trump’a prowadzi także do dalszego spadku szans na czerwcową podwyżkę stóp procentowych przez Fed, które wynosi już zaledwie 56%. Kolejne punkty obrony złotego znajdują się na 3,82 oraz 3,86 i 3,90.

Analiza techniczna GBP/PLN

GBP/PLN – po wczorajszych najlepszych od ponad 40 lat danych o stopie bezrobocia w Wielkiej Brytanii, dziś znakomicie wypadł odczyt sprzedaży detalicznej. Funt reaguje mocnym odbiciem na północ, przebijając również na szerokim rynku istotny opór względem dolara na 1,30. Jeśli okaże się ono trwałe, to z technicznego punktu widzenia stanowić będzie sygnał do większego umocnienia brytyjskiej waluty.

Wydarzenia, które mogą mieć wpływ na dzisiejsze notowania:

13:30

Eurostrefa

Protokół z ostatniego posiedzenia EBC

14:30

USA

Nowozarejestrowani bezrobotni

14:30

USA

Indeks Fed z Filadelfii

Michał Sikora - Dealer walutowy inkantor.pl. 
Treść powyższej analizy jest tylko i wyłącznie wyrazem osobistych poglądów jej autora i nie stanowi "rekomendacji" w rozumieniu przepisów Rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 19 października 2005 r. w sprawie informacji stanowiących rekomendacje dotyczące instrumentów finansowych, lub ich emitentów (Dz. U. z 2005 r. Nr 206, poz. 1715). Analiza nie spełnia wymogów stawianych rekomendacjom w rozumieniu w/w ustawy, m.in. nie zawiera konkretnej wyceny instrumentu finansowego, nie opiera się na żadnej metodzie wyceny, a także nie określa ryzyka inwestycyjnego. Jest tylko i wyłącznie osobistą opinią autora. Zgodnie z powyższym serwis inkantor.pl oraz autor nie ponoszą jakiejkolwiek odpowiedzialności za decyzje inwestycyjne podejmowane na jej podstawie.

Powrót Do góry