Blog

19.05.2017

Pomocnik transakcyjny

Pomocnik transakcyjny 19.05.2017

Analiza techniczna CHF/PLN

CHF/PLN – impuls korekcyjny nieco przygasa i złoty odrabia poniesione wczoraj straty. Dziś publikacja ważnych odczytów z Polski: sprzedaży detalicznej oraz produkcji przemysłowej. Poza tym kierunek handlowi będą nadawały ewentualnej kolejne doniesienia zza Oceanu w sprawie D. Trump’a.  

Analiza techniczna EUR/PLN

EUR/PLN – wybicie notowań euro okazało się nietrwałe, co podtrzymuje korzystny dla złotego układ spadkowy. Wsparcie wyznacza poziom 4,1940, a ewentualny najbliższy opór znajduje się w rejonie wczorajszych szczytów na 4,2360

Analiza techniczna USD/PLN

USD/PLN – zaskakująco dobry odczyt indeksu Fed z Filadelfii oraz lepsze od oczekiwań dane o liczbie nowozarejestrowanych bezrobotnych sprzyjały wczoraj podbiciu wyceny dolara. Spowodowały również niewielki wzrost szans na podwyżkę stóp procentowych. Główny czynnikiem kreującym handel pozostają jednak doniesienia o kłopotach D. Trump’a. 

Analiza techniczna GBP/PLN

GBP/PLN – znakomity odczyt sprzedaży detalicznej w Wielkiej Brytanii oraz przełamanie poziomu 1,30 na parze GBP/PLN sprzyjały wczoraj znacznemu podbiciu wyceny funta. W godzinach nocnych strona podażowa przejęła inicjatywę i brytyjska waluta zaliczyła spektakularny zjazd dużo poniżej wspomnianej kluczowej bariery względem dolara. Częściowo mógł on być spowodowany reakcją na program polityczny partii T. May, który zdaje się zapowiadać ostre spięcia z UE.

Wydarzenia, które mogą mieć wpływ na dzisiejsze notowania:

14:00

Polska

Produkcja przemysłowa

14:00

Polska

Sprzedaż detaliczna

Michał Sikora - Dealer walutowy inkantor.pl. 
Treść powyższej analizy jest tylko i wyłącznie wyrazem osobistych poglądów jej autora i nie stanowi "rekomendacji" w rozumieniu przepisów Rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 19 października 2005 r. w sprawie informacji stanowiących rekomendacje dotyczące instrumentów finansowych, lub ich emitentów (Dz. U. z 2005 r. Nr 206, poz. 1715). Analiza nie spełnia wymogów stawianych rekomendacjom w rozumieniu w/w ustawy, m.in. nie zawiera konkretnej wyceny instrumentu finansowego, nie opiera się na żadnej metodzie wyceny, a także nie określa ryzyka inwestycyjnego. Jest tylko i wyłącznie osobistą opinią autora. Zgodnie z powyższym serwis inkantor.pl oraz autor nie ponoszą jakiejkolwiek odpowiedzialności za decyzje inwestycyjne podejmowane na jej podstawie.

Powrót Do góry