Blog

28.06.2019

Pomocnik transakcyjny

Pomocnik transakcyjny 28.06.2019

kurs CHF

CHF/PLN – rynek czeka na szczyt G20. Choć D. Trump jest innego zdania, obserwatorzy uważają, że to Waszyngton ma więcej do stracenia i dlatego spodziewają się, że Xi Jinping nie ugnie się pod amerykańskimi żądaniami.

kurs EUR

EUR/PLN – wg wstępnych wyliczeń inflacja w Niemczech oraz we Francji w czerwcu była minimalnie wyższa od oczekiwań. Podobnie wygląda sytuacja w kraju, gdzie dynamika wzrostu cen osiągnęła najwyższy poziom od prawie 7 lat (2,6% vs prognoza 2,4%). Wzrosty notowań eurodolara sprzyjają utrzymywaniu się relatywnie niskiej ceny wspólnej waluty w relacji do złotego.

kurs USD

USD/PLN – dynamika PKB USA w I kw. przyspieszyła do 3,1%, ale już jego struktura budzi wiele wątpliwości odnośnie perspektyw dalszego wzrostu. Ponadto, spadek inflacji (PCE) również przemawia za obniżką stóp procentowych przez Fed. Dziś opublikowane zostaną kolejne raporty z największej gospodarki świata, choć uwaga będzie już skierowana głównie na wydarzenia w Japonii.

kurs GBP

GBP/PLN – finalny odczyt PKB za I kw. wypadł zgodnie z oczekiwaniami. Brytyjska gospodarka w pierwszych 3 miesiącach bieżącego roku rozwijała się w tempie 1,8%. Po kilkudniowej stabilizacji kurs funta powrócił do spadków i obecnie ociera się o tegoroczne minima.

Michał Sikora - Dealer walutowy inkantor.pl. 
Treść powyższej analizy jest tylko i wyłącznie wyrazem osobistych poglądów jej autora i nie stanowi "rekomendacji" w rozumieniu przepisów Rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 19 października 2005 r. w sprawie informacji stanowiących rekomendacje dotyczące instrumentów finansowych, lub ich emitentów (Dz. U. z 2005 r. Nr 206, poz. 1715). Analiza nie spełnia wymogów stawianych rekomendacjom w rozumieniu w/w ustawy, m.in. nie zawiera konkretnej wyceny instrumentu finansowego, nie opiera się na żadnej metodzie wyceny, a także nie określa ryzyka inwestycyjnego. Jest tylko i wyłącznie osobistą opinią autora. Zgodnie z powyższym serwis inkantor.pl oraz autor nie ponoszą jakiejkolwiek odpowiedzialności za decyzje inwestycyjne podejmowane na jej podstawie.

Back Back to top