Pomoc

Jak zacząć korzystać z inkantor.pl

 1. Zostań klientem inkantor.pl. Zarejestruj się w serwisie.
  Abyś mógł korzystać z wymiany walut w inkantor.pl, w pierwszym kroku przejdź do strony rejestracji > Zostań klientem. Uzupełnij wszystkie pola, podając adres e-mail, który będzie wykorzystywany przez Ciebie podczas korzystania z serwisu. Zdefiniuj, podając 2 krotnie Twoje hasło dostępu do serwisu. Następnie przepisz wyświetlany kod zabezpieczający i zatwierdź.
 2. Potwierdź rejestrację w serwisie i aktywuj konto.
  Klikając na link aktywacyjny w mailu, który od nas dostałeś. Wiadomość ma tytuł „Potwierdź rejestrację w inkantor.pl"powinna się ona znaleźć w Twojej skrzynce mailowej w ciągu kilku minut od momentu rejestracji. Jeżeli nie otrzymałeś e-maila, skontaktuj się z nami.
 3. Zaloguj się w systemie i uzupełnij swoje dane. Podaj Twoje dane zgodne z danymi rachunków z których będziesz przesyłał środki do wymiany. (imię, nazwisko lub nazwa firmy). Muszą być one zgodna z danymi przekazywanymi nam przez banki wraz z Twoimi środkami do wymiany. 
  Jeżeli będziesz wymieniać walutę na potrzeby firmowe, zmień typ konta w rozwijanej liście i wprowadź nazwę firmy i numer NIP. Zatwierdź wprowadzone dane.
 4. Zaakceptuj warunki regulaminu i przejdź do zdefiniowania hasła dostępu do sekcji finanse.
  Drugie hasło dostępu jest istotne z punktu widzenia bezpieczeństwa Twojego konta oraz stanowi dodatkowe zabezpieczenie dla Twoich danych osobowych.
  Zdefiniuj hasło, podając je 2-krotnie w systemie, oraz podaj 3 odpowiedzi na pytania pomocnicze, które pomogą Ci kiedy zapomniesz hasło.
 5. Podaj hasło do sekcji finanse i zdefiniuj rachunki bankowe:
  - "Własne" - z których będziesz wpłacał środki do wymiany i na które będziesz mógł wypłacać środki po wymianie w inkantor.pl, w bankach w kraju lub/i za granicą,
  - "Obce wychodzące", na które jedynie będziesz zlecał wypłaty wymienionych środków, w danej walucie, w bankach w kraju lub za granicą. 
 6. Zasil swój portfel walutą do wymiany wpłacając ją do swojego portfela.
  Przejdź do panelu START i wybierz w dolnej części panelu przycisk "Wpłać ..." przy walucie którą zamierzasz przesłać w celu wymiany. Następnie postępuj zgodnie z wskazówkami na ekranie. Przejdź do bankowości elektronicznej i nadaj przelew w walucie którą za którą zamierzasz nabyć walutę lub w walucie którą zamierzasz sprzedać. Czas zaksięgowania środków do wymiany uzależniony jest od trybu przesłania środków i godziny ich nadania. Zlecając przelew natychmiastowy (np. Elixir Ekspress, Blue Cash, Sorbnet) lub zwykły z mBanku Twoje środki w PLN zostaną automatycznie zaksięgowane po kilku minutach w godzinach pracy systemu. O zaksięgowaniu Twojej wpłaty zostaniesz również poinformowany wiadomością SMS.
 7. Zleć wymianę waluty. W panelu START wybierz przycisk "Kup..." lub "Sprzedaj..." dla wybranej waluty. Wybieraj z 101 par walutowych w wymianie bezpośredniej - krzyżowej. W inkantor.pl nie musisz czekać na wymianę z innymi użytkownikami serwisu. Po złożeniu zlecenia wymiana nastąpi po zatwierdzonych przez Ciebie parametrach za 3-4 min. od chwili zlecenia.
 8. Wypłać środki uzyskane z wymiany na rachunek bankowy.
  W dolnej części panelu "START" (portfel walutowy) wybierz przycisk "Wypłać ..." przy danej walucie, i zleć wypłatę środków na wskazany rachunek bankowy.
  Wygeneruj SMS kod i autoryzuj wypłatę,  wpisując kod przesłany na Twój telefon komórkowy. Jeżeli nie chcesz w przyszłości autoryzować każdej wypłaty na ten konkretny numer rachunku , zaznacz konto jako zaufane. 
 9. Oczekuj aż wypłacone przez Ciebie środki wpłyną na konto bankowe.
  Środki w walutach obcych (innych niż PLN) wypłacone z serwisu inkantor.pl do 12:00 danego dnia roboczego, powinny być zaksięgowane przez bank odbiorcy przelewu między 9:30 a 15:30 kolejnego dnia roboczego.
  Aby sprawdzić szczegóły przejdź do "Do jakiego banku, kiedy za ile" lub zadzwoń do nas + 48 61 62 32 840. 

Powrót W górę