Blog

06.07.2017

Pomocnik transakcyjny

Pomocnik transakcyjny 06.07.2017

Analiza techniczna CHF/PLN

CHF/PLN – kurs franka niezmiennie pozostaje w trendzie bocznym. Wczorajsza publikacja protokołu z ostatniego posiedzenia FOMC wywołała wzrost zmienności na rynku, jednak wynik końcowy był neutralny dla złotego, dzięki czemu notowania utrzymują się w pobliżu wsparcia na 3,8890.

Analiza techniczna EUR/PLN

EUR/PLN – notowania euro również pozostają w konsolidacji między 4,24 a 4,27. Kluczowym dziś wydarzeniem będzie publikacja protokołu z ostatniego posiedzenia EBC – cały czas trwa zmaganie pomiędzy rynkiem wierzącym w plany rychłego zacieśniania pasa w Europie oraz M. Draghi’m mniej lub bardziej udanie zaprzeczającym tym pogłoskom.

Analiza techniczna USD/PLN

USD/PLN – impuls korekcyjny nieco przygasł po publikacji protokołu z posiedzenia FOMC, który pokazał rosnące obawy związane ze ścieżką inflacji w USA i w konsekwencji również z tempem zacieśniania polityki pieniężnej. Wsparciem dla dolara jest obecnie rejon 3,7450, a w dalszej kolejności 3,7150.

Analiza techniczna GBP/PLN

GBP/PLN – po znacznie niższym od oczekiwań indeksie PMI przemysłu Wielkiej Brytanii, słabiej wypadł również wskaźnik usługowy. Notowania funta jednak nie słabną, a powstała formacja podwójnego dna na 4,8460 może sugerować kontynuację odbicia i utrzymanie kursu w ramach kanału wzrostowego.

Wydarzenia, które mogą mieć wpływ na dzisiejsze notowania:

13:30

Eurostrefa

Protokół z ostatniego posiedzenia EBC

14:15

USA

Raport ADP o zmianie zatrudnienia

14:30

USA

Wnioski o zasiłek dla bezrobotnych

17:00

USA

Zapasy ropy Crude

Michał Sikora - Dealer walutowy inkantor.pl. 
Treść powyższej analizy jest tylko i wyłącznie wyrazem osobistych poglądów jej autora i nie stanowi "rekomendacji" w rozumieniu przepisów Rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 19 października 2005 r. w sprawie informacji stanowiących rekomendacje dotyczące instrumentów finansowych, lub ich emitentów (Dz. U. z 2005 r. Nr 206, poz. 1715). Analiza nie spełnia wymogów stawianych rekomendacjom w rozumieniu w/w ustawy, m.in. nie zawiera konkretnej wyceny instrumentu finansowego, nie opiera się na żadnej metodzie wyceny, a także nie określa ryzyka inwestycyjnego. Jest tylko i wyłącznie osobistą opinią autora. Zgodnie z powyższym serwis inkantor.pl oraz autor nie ponoszą jakiejkolwiek odpowiedzialności za decyzje inwestycyjne podejmowane na jej podstawie.

Powrót Do góry