Blog

06.11.2018

Pomocnik transakcyjny

Pomocnik transakcyjny 06.11.2018

kurs CHF

CHF/PLN – poniedziałkowa sesja przebiegła w dość spokojnej atmosferze. Inwestorzy ostrożnie zajmują pozycje przed wyborami do Kongresu, zatem nie doszło do większych zmian notowań. Złoty umocnił się nieznacznie względem franka, docierając do w okolice 3,7830.

kurs EUR

EUR/PLN – finalny odczyt indeksu PMI usług dla Eurostrefy przekroczył oczekiwania. Pozytywnie zaskoczyły również dane o inflacji producenckiej w Strefie Euro oraz o zamówieniach w niemieckich przemyśle. RPP rozpoczyna dziś 2-dniowe posiedzenie.

kurs USD

USD/PLN – dolar tracił wczoraj w oczekiwaniu na wyniki wyborów do Kongresu, które stanowić będą ocenę dotychczasowej polityki D. Trump’a. Z danych makro, powyżej prognoz wypadł odczyt indeksu ISM dla usług, choć słabiej niż w poprzednim miesiącu, gdy wskaźnik osiągnął 21-letnie maksimum.

kurs GBP

GBP/PLN – notowania funta zbliżają się do październikowych szczytów dzięki pozytywnym spekulacjom wokół Brexitu. Podobno T. May ustaliła już warunki umowy celnej z Brukselą, która miałaby uchronić przed powstaniem uciążliwej granicy w Irlandii, a teraz ma pracować nad porozumieniem o wolnym handlu z UE.

Michał Sikora - Dealer walutowy inkantor.pl. 
Treść powyższej analizy jest tylko i wyłącznie wyrazem osobistych poglądów jej autora i nie stanowi "rekomendacji" w rozumieniu przepisów Rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 19 października 2005 r. w sprawie informacji stanowiących rekomendacje dotyczące instrumentów finansowych, lub ich emitentów (Dz. U. z 2005 r. Nr 206, poz. 1715). Analiza nie spełnia wymogów stawianych rekomendacjom w rozumieniu w/w ustawy, m.in. nie zawiera konkretnej wyceny instrumentu finansowego, nie opiera się na żadnej metodzie wyceny, a także nie określa ryzyka inwestycyjnego. Jest tylko i wyłącznie osobistą opinią autora. Zgodnie z powyższym serwis inkantor.pl oraz autor nie ponoszą jakiejkolwiek odpowiedzialności za decyzje inwestycyjne podejmowane na jej podstawie.

Powrót Do góry