Blog

07.02.2019

Pomocnik transakcyjny

Pomocnik transakcyjny 07.02.2019

kurs CHF

CHF/PLN – umacniający się konsekwentnie eurodolar przyczynia się do kontynuacji przeceny złotego. Kurs franka powrócił powyżej bariery 3,80. Trzeba jednak przyznać, że w bieżącym tygodniu niewiele dzieje się na rynku, a wszelkie ruchy mają raczej charakter kosmetyczny i nie zmieniają sytuacji w szerszym układzie.

kurs EUR

EUR/PLN – po fatalnych danych o zamówieniach w przemyśle, kiepskiego obrazu niemieckiej gospodarki dopełnił odczyt produkcji przemysłowej, która w grudniu skurczyła się w porównaniu z wcześniejszym miesiącem zamiast oczekiwanego wzrostu. Tymczasem posiedzenie RPP nie wniosło nic nowego do dyskusji o krajowej polityce pieniężnej. Dziś decyzje w sprawie stóp procentowych podejmą banki centralne Czech oraz Rumunii, ale tam również nie są spodziewane żadne zmiany.

kurs USD

USD/PLN – S. Mnuchin oraz R. Lightizer będą przewodzić amerykańskiej delegacji, która w przyszłym tygodniu uda się do Pekinu na kolejną rundę rozmów handlowych. Sekretarz Skarbu USA powiedział również, iż spotkanie prezydentów Stanów Zjednoczonych oraz Chin nie jest w planie, o ile uda się osiągnąć porozumienie we wszystkich punktach spornych.

kurs GBP

GBP/PLN – premier May będzie się dziś starała przekonać Brukselę do swoich propozycji. Tymczasem przewodniczący Rady Europejskiej, D. Tusk, dał wczoraj jasno do zrozumienia, iż nie ma już ochoty na dalsze rozmowy. Poza tym, dziś odbędzie się posiedzenie Banku Anglii, które być może poza tematem Brexitu dotknie również wizji polityki stóp procentowych po opuszczeniu UE.

Michał Sikora - Dealer walutowy inkantor.pl. 
Treść powyższej analizy jest tylko i wyłącznie wyrazem osobistych poglądów jej autora i nie stanowi "rekomendacji" w rozumieniu przepisów Rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 19 października 2005 r. w sprawie informacji stanowiących rekomendacje dotyczące instrumentów finansowych, lub ich emitentów (Dz. U. z 2005 r. Nr 206, poz. 1715). Analiza nie spełnia wymogów stawianych rekomendacjom w rozumieniu w/w ustawy, m.in. nie zawiera konkretnej wyceny instrumentu finansowego, nie opiera się na żadnej metodzie wyceny, a także nie określa ryzyka inwestycyjnego. Jest tylko i wyłącznie osobistą opinią autora. Zgodnie z powyższym serwis inkantor.pl oraz autor nie ponoszą jakiejkolwiek odpowiedzialności za decyzje inwestycyjne podejmowane na jej podstawie.

Back Back to top