Blog

07.07.2017

Pomocnik transakcyjny

Pomocnik transakcyjny 07.07.2017

Analiza techniczna CHF/PLN

CHF/PLN – złoty umacnia się i wybił się dołem z chwilowej konsolidacji, przełamując wsparcie na 3,8890. Dzięki temu otworzyła się przestrzeń do dalszych spadków kursu franka. Jeśli poziom 3,8770 się nie obroni, to realny stanie się scenariusz przetestowania tegorocznych minimów w rejonie 3,85.

Analiza techniczna EUR/PLN

EUR/PLN – złoty osłabiał się wczoraj w oczekiwaniu na publikację protokołu z posiedzenia EBC; natomiast zgodny z oczekiwaniami rynku komunikat stał się pretekstem do sprzedaży faktów i polska waluta odrabiała straty w drugiej części sesji. Układ pozostaje zatem niezmienny, a kurs utrzymuje się konsolidacji między 4,24 a 4,27.

Analiza techniczna USD/PLN

USD/PLN – preludium do dzisiejszych payrolls’ów, czyli raport ADP o zmianie zatrudnienia wypadł słabiutko, a ponadto odnotowano większą niż prognozowano liczbę wniosków o zasiłek dla bezrobotnych. W konsekwencji dolar słabnie i zbliża się do minimów na 3,7150.

Analiza techniczna GBP/PLN

GBP/PLN – kolejne w tym tygodniu słabsze dane z Wielkiej Brytanii (tym razem produkcja przemysłowa) oraz zmiana nastrojów na eurodolarze wreszcie przekładają się także na osłabienie funta w relacji do złotego. W rezultacie kurs zbliża się do testu bariery 4,80.

Wydarzenia, które mogą mieć wpływ na dzisiejsze notowania:

14:30

USA

Zmiana zatrudnienia w sektorze pozarolniczym

14:30

USA

Płaca godzinowa

14:30

USA

Stopa bezrobocia

Michał Sikora - Dealer walutowy inkantor.pl. 
Treść powyższej analizy jest tylko i wyłącznie wyrazem osobistych poglądów jej autora i nie stanowi "rekomendacji" w rozumieniu przepisów Rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 19 października 2005 r. w sprawie informacji stanowiących rekomendacje dotyczące instrumentów finansowych, lub ich emitentów (Dz. U. z 2005 r. Nr 206, poz. 1715). Analiza nie spełnia wymogów stawianych rekomendacjom w rozumieniu w/w ustawy, m.in. nie zawiera konkretnej wyceny instrumentu finansowego, nie opiera się na żadnej metodzie wyceny, a także nie określa ryzyka inwestycyjnego. Jest tylko i wyłącznie osobistą opinią autora. Zgodnie z powyższym serwis inkantor.pl oraz autor nie ponoszą jakiejkolwiek odpowiedzialności za decyzje inwestycyjne podejmowane na jej podstawie.

Powrót Do góry