Blog

08.10.2019

Pomocnik transakcyjny

Pomocnik transakcyjny 08.10.2019

kurs CHF

CHF/PLN – poniedziałkowa sesja przyniosła korektę ostatnich znaczących zysków złotego, związanych z pozycjonowaniem pod wyrok TSUE. Obecnie kurs franka powraca do poziomu 4 zł.

kurs EUR

EUR/PLN – dzisiejszy odczyt produkcji przemysłowej w Niemczech pozytywnie zaskoczył inwestorów. Oczekiwano jej dalszego skurczenia się w sierpniu o 0,1%, tymczasem odnotowano wzrost o 0,3%. Dodatkowo, w górę zrewidowano dane za poprzedni miesiąc, z -0,6% do -0,4%.

kurs USD

USD/PLN – część inwestorów pozytywnie spogląda na rozpoczynającą się w czwartek kolejną rundę negocjacji między USA i Chinami, wierząc, że D. Trump jest skłonny pójść na kompromis i zawrzeć jakąś skromną umowę, by odtrąbić przedwyborczy sukces.  Dziś natomiast uwaga rynku koncentruje się na wieczornym wystąpieniu prezesa Fed, J. Powell’a.

kurs GBP

GBP/PLN –  sąd w Szkocji odmówił wczoraj wydania nakazu, zobowiązującego premier Wielka Brytanii o wystąpienie do UE o dalsze odroczenie brexitu w przypadku braku zawarcia porozumienia. To dobra wiadomość dla B. Johnson’a, który jest zdeterminowany by zakończyć sprawę w dniu 31. października. Ponadto, może też zmotywować Brukselę do większej otwartości i chęci negocjacji.

Michał Sikora - Dealer walutowy inkantor.pl. 
Treść powyższej analizy jest tylko i wyłącznie wyrazem osobistych poglądów jej autora i nie stanowi "rekomendacji" w rozumieniu przepisów Rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 19 października 2005 r. w sprawie informacji stanowiących rekomendacje dotyczące instrumentów finansowych, lub ich emitentów (Dz. U. z 2005 r. Nr 206, poz. 1715). Analiza nie spełnia wymogów stawianych rekomendacjom w rozumieniu w/w ustawy, m.in. nie zawiera konkretnej wyceny instrumentu finansowego, nie opiera się na żadnej metodzie wyceny, a także nie określa ryzyka inwestycyjnego. Jest tylko i wyłącznie osobistą opinią autora. Zgodnie z powyższym serwis inkantor.pl oraz autor nie ponoszą jakiejkolwiek odpowiedzialności za decyzje inwestycyjne podejmowane na jej podstawie.

Back Back to top