Blog

09.08.2018

Pomocnik transakcyjny

Pomocnik transakcyjny 09.08.2018

kurs CHF

CHF/PLN – notowania złotego nadal pozostają w konsolidacji, a obroty i zmienność mocno ograniczone. Koniec tygodnia przyniesie pakiet danych makro zza Oceanu, które być może pomogą rozruszać nieco rynek. Opór stanowi rejon 3,7420.

kurs EUR

EUR/PLN – odbicie po utworzeniu podwójnego dołka na 4,2650 jest kontynuowane. Z kolei eurodolar wykazuje ochotę do ponownego przetestowania kluczowego wsparcia na 1,1550, a jego ewentualne przełamanie zapewne przyniosłoby wzrost ceny euro względem złotego powyżej 4,30.

kurs USD

USD/PLN – Waszyngton i Pekin dokonały kolejnej wymiany uprzejmości (czyt. ceł), a dziś ruszają rozmowy handlowe USA z Japonią. Koniec tygodnia przyniesie garść publikacji makro zza Oceanu i szczególnie jutrzejszy odczyt inflacji być może stanowić będzie impuls do ożywienia handlu.

kurs GBP

GBP/PLN – funt nadal porusza się po równi pochyłej na skutek obaw związanych z wyjściem Wielkiej Brytanii z UE. Podwójny dołek na 4,7525 może jednak stanowić szansę dla brytyjskiej waluty na pewne odreagowanie.

Wydarzenia, które mogą mieć wpływ na dzisiejsze notowania:

14:30

USA

Inflacja producencka

14:30

USA

Wnioski o zasiłek dla bezrobotnych

Michał Sikora - Dealer walutowy inkantor.pl. 
Treść powyższej analizy jest tylko i wyłącznie wyrazem osobistych poglądów jej autora i nie stanowi "rekomendacji" w rozumieniu przepisów Rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 19 października 2005 r. w sprawie informacji stanowiących rekomendacje dotyczące instrumentów finansowych, lub ich emitentów (Dz. U. z 2005 r. Nr 206, poz. 1715). Analiza nie spełnia wymogów stawianych rekomendacjom w rozumieniu w/w ustawy, m.in. nie zawiera konkretnej wyceny instrumentu finansowego, nie opiera się na żadnej metodzie wyceny, a także nie określa ryzyka inwestycyjnego. Jest tylko i wyłącznie osobistą opinią autora. Zgodnie z powyższym serwis inkantor.pl oraz autor nie ponoszą jakiejkolwiek odpowiedzialności za decyzje inwestycyjne podejmowane na jej podstawie.

Powrót Do góry