Blog

10.06.2019

Pomocnik transakcyjny

Pomocnik transakcyjny 10.06.2019

kurs CHF

CHF/PLN – szybkie wygaszenie konfliktu między USA z Meksykiem poprawia rynkowe nastroje, dzięki czemu deprecjacja franka przyspieszyła. Helwecka waluta jest obecnie najtańsza od połowy maja. Dziś część rynków jest zamknięta (m.in. Niemcy i Szwajcaria), a kalendarz makro pusty, więc można się spodziewać mniejszej aktywności inwestorów.

kurs EUR

EUR/PLN – krajowy kalendarz makro prezentuje się bardzo ubogo w bieżącym tygodniu. Niewiele ciekawiej będzie na szerokim rynku, gdzie inwestorzy z największym zainteresowaniem oczekiwać będą zapewne na środowe wystąpienie prezesa EBC, M. Draghi’ego.

kurs USD

USD/PLN – Meksyk porozumiał się z USA w kwestii wzmocnienia ochrony granic, dzięki czemu uniknie nałożenia ceł. Piątkowy raport z amerykańskiego rynku pracy wypadł bardzo słabo, gdyż w maju utworzono w sektorze pozarolniczym jedynie 75 tys. nowych miejsc pracy (oczekiwano 185 tys.). Odczyt zatem zwiększa presję na Fed, by zaczął łagodzić politykę pieniężną.

kurs GBP

GBP/PLN – dzisiejsze dane z Wielkiej Brytanii wyraźnie zawiodły oczekiwania. Dynamika PKB w kwietniu wyniosła zaledwie 1,3% (prognoza 1,7%), a produkcja przemysłowa skurczyła się o 1% wobec oczekiwano wzrostu o 0,7%. Jutro inwestorów czekają kolejne publikacje, tym razem z rynku pracy.

Michał Sikora - Dealer walutowy inkantor.pl. 
Treść powyższej analizy jest tylko i wyłącznie wyrazem osobistych poglądów jej autora i nie stanowi "rekomendacji" w rozumieniu przepisów Rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 19 października 2005 r. w sprawie informacji stanowiących rekomendacje dotyczące instrumentów finansowych, lub ich emitentów (Dz. U. z 2005 r. Nr 206, poz. 1715). Analiza nie spełnia wymogów stawianych rekomendacjom w rozumieniu w/w ustawy, m.in. nie zawiera konkretnej wyceny instrumentu finansowego, nie opiera się na żadnej metodzie wyceny, a także nie określa ryzyka inwestycyjnego. Jest tylko i wyłącznie osobistą opinią autora. Zgodnie z powyższym serwis inkantor.pl oraz autor nie ponoszą jakiejkolwiek odpowiedzialności za decyzje inwestycyjne podejmowane na jej podstawie.

Back Back to top