Blog

11.09.2019

Pomocnik transakcyjny

Pomocnik transakcyjny 11.09.2019

kurs CHF

CHF/PLN – dobre nastroje na rynkach podtrzymywane są przez płynące zewsząd zapewnienia instytucji centralnych o wpompowaniu kolejnych pieniędzy w ratowanie gospodarek. Ponadto, Chiny wyciągnęły rękę do USA, zdejmując cła z kilkunastu amerykańskich produktów.

kurs EUR

EUR/PLN – choć posiedzenie EBC już jutro, rynek nadal nie ma pewności, jakie działania podejmie bank. Wątpliwości dotyczą głębokości cięcia stóp procentowych oraz tego, czy M. Draghi zdecyduje już teraz o wznowieniu programu skupu aktywów. Dziś natomiast zakończenie spotkania RPP.

kurs USD

USD/PLN – Chiny zdjęły cła z 16 amerykańskich produktów, licząc na podobne ustępstwa ze strony USA. Ponadto, Pekin zamierza wprowadzić dodatkowe środki łagodzące wpływ wojny handlowej na gospodarkę. D. Trump znalazł się w kłopotliwej sytuacji, gdyż to on jest teraz tym złym, a wg sondaży przedwyborczych póki co mocno przegrywa z kandydatem Demokratów, J. Biden’em.

kurs GBP

GBP/PLN – brytyjski rząd przegrał 6 głosowań w 6 dni, a prace parlamentu zostały zawieszone do 14. października. Premier Johnson ma teraz dużo czasu na przemyślenia, obiecał też starać się o wypracowanie porozumienia z UE, kontynuując jednocześnie przygotowania do twardego brexitu.

Michał Sikora - Dealer walutowy inkantor.pl. 
Treść powyższej analizy jest tylko i wyłącznie wyrazem osobistych poglądów jej autora i nie stanowi "rekomendacji" w rozumieniu przepisów Rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 19 października 2005 r. w sprawie informacji stanowiących rekomendacje dotyczące instrumentów finansowych, lub ich emitentów (Dz. U. z 2005 r. Nr 206, poz. 1715). Analiza nie spełnia wymogów stawianych rekomendacjom w rozumieniu w/w ustawy, m.in. nie zawiera konkretnej wyceny instrumentu finansowego, nie opiera się na żadnej metodzie wyceny, a także nie określa ryzyka inwestycyjnego. Jest tylko i wyłącznie osobistą opinią autora. Zgodnie z powyższym serwis inkantor.pl oraz autor nie ponoszą jakiejkolwiek odpowiedzialności za decyzje inwestycyjne podejmowane na jej podstawie.

Back Back to top