Blog

11.10.2017

Pomocnik transakcyjny

Pomocnik transakcyjny 11.10.2017

Analiza techniczna CHF/PLN

CHF/PLN – złoty pozostaje mocny dzięki słabszemu dolarowi i rosnącym notowaniom euro. Kalendarz makro ponownie dziś świeci pustkami, więc przynajmniej do czasu publikacji protokołu FOMC o godz. 20:00 notowania franka mają spore szanse na utrzymanie kierunku na południe.

Analiza techniczna EUR/PLN

EUR/PLN – złoty nieznacznie umacnia się względem euro dzięki rosnącym oczekiwaniom na zmniejszenie programu luzowania EBC oraz informacjom, iż przywódca Katalonii preferuje negocjacje z Madrytem, co odbierane jest jako chęć uzyskania jedynie kolejnych przywilejów, a temat samej niepodległości pozostaje raczej tylko teoretyczny.

Analiza techniczna USD/PLN

USD/PLN – osłabienie dolara nabiera tempa z powodu obaw, iż przeprowadzenie reformy podatkowej może się opóźnić z uwagi na wewnętrzne tarcia w obozie Republikanów. Dziś publikacja protokołu z posiedzenia FOMC i ewentualna jastrzębia retoryka może zwiększyć popyt na dolara. 

Analiza techniczna GBP/PLN

GBP/PLN – notowania funta nadal spadają i dziś testują istotne wsparcie na 4,80, którego przełamanie otworzyłoby furtkę dalsze znacznej przeceny. Bieżący tydzień nie przyniesie już danych makro z Wysp, jednak trwa 5 runda negocjacji w Brukseli w sprawie Brexitu, skąd potencjalnie mogą napłynąć impulsy do handlu.

Wydarzenia, które mogą mieć wpływ na dzisiejsze notowania:

20:00

USA

Protokół z posiedzenia FOMC

Michał Sikora - Dealer walutowy inkantor.pl. 
Treść powyższej analizy jest tylko i wyłącznie wyrazem osobistych poglądów jej autora i nie stanowi "rekomendacji" w rozumieniu przepisów Rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 19 października 2005 r. w sprawie informacji stanowiących rekomendacje dotyczące instrumentów finansowych, lub ich emitentów (Dz. U. z 2005 r. Nr 206, poz. 1715). Analiza nie spełnia wymogów stawianych rekomendacjom w rozumieniu w/w ustawy, m.in. nie zawiera konkretnej wyceny instrumentu finansowego, nie opiera się na żadnej metodzie wyceny, a także nie określa ryzyka inwestycyjnego. Jest tylko i wyłącznie osobistą opinią autora. Zgodnie z powyższym serwis inkantor.pl oraz autor nie ponoszą jakiejkolwiek odpowiedzialności za decyzje inwestycyjne podejmowane na jej podstawie.

Powrót Do góry