Blog

12.03.2018

Pomocnik transakcyjny

Pomocnik transakcyjny 12.03.2018

kurs CHF

CHF/PLN – kurs franka nadal konsoliduje się, zbliżając się do lokalnego minimum na 3,6040. Mocniejszemu złotemu sprzyja ocieplenie nastrojów na linii USA – Korea Płn. oraz słabszy ostatnio dolar. W czwartek odbędzie się posiedzenie Narodowego Banku Szwajcarii.

kurs EUR

EUR/PLN – spadek awersji do ryzyka oraz mocniejszy eurodolar po publikacji piątkowego raportu z rynku pracy sprzyja dalszemu wzrostowi wyceny złotego względem wspólnej waluty. Obecnie kurs testuje wsparcie na poziomie 4,21, którego ewentualne przełamanie ponownie otworzyłoby przestrzeń do zejścia na 4,1850.

kurs USD

USD/PLN – rynek długo nie mógł się zdecydować, w którą stronę podążyć po publikacji raportu z rynku pracy. Rewelacyjnemu odczytowi liczby nowych miejsc pracy (113 tys. więcej niż oczekiwano!) towarzyszyła słabsza dynamika płacy godzinowej. W końcowym rezultacie dane „przyklepały” marcową podwyżkę stóp procentowych, ale stawiają pod znakiem zapytania kwestię przyspieszenia tempa zacieśniania polityki pieniężnej przez Fed, przez co dolar stracił.

kurs GBP

GBP/PLN – UE jest coraz bardziej zniecierpliwiona postawą Wielkiej Brytanii i brakiem porozumienia w kwestii irlandzkiej granicy. Na razie notowania funta podtrzymują oczekiwania na majowa podwyżkę stóp procentowych przez Banku Anglii, jeśli jednak Londyn nie otrzyma umowy przejściowej, brytyjska waluta straci mocne wsparcie.

Michał Sikora - Dealer walutowy inkantor.pl. 
Treść powyższej analizy jest tylko i wyłącznie wyrazem osobistych poglądów jej autora i nie stanowi "rekomendacji" w rozumieniu przepisów Rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 19 października 2005 r. w sprawie informacji stanowiących rekomendacje dotyczące instrumentów finansowych, lub ich emitentów (Dz. U. z 2005 r. Nr 206, poz. 1715). Analiza nie spełnia wymogów stawianych rekomendacjom w rozumieniu w/w ustawy, m.in. nie zawiera konkretnej wyceny instrumentu finansowego, nie opiera się na żadnej metodzie wyceny, a także nie określa ryzyka inwestycyjnego. Jest tylko i wyłącznie osobistą opinią autora. Zgodnie z powyższym serwis inkantor.pl oraz autor nie ponoszą jakiejkolwiek odpowiedzialności za decyzje inwestycyjne podejmowane na jej podstawie.

Powrót Do góry