Blog

12.04.2019

Pomocnik transakcyjny

Pomocnik transakcyjny 12.04.2019

kurs CHF

CHF/PLN – złoty wciąż nie może sobie poradzić ze sforsowaniem okolic 3,81 pomimo sprzyjających warunków. Gołębie EBC i Fed oraz rosnący dziś mocno eurodolar stwarzają jednak kolejną okazję do przełamania wspomnianego poziomu.

kurs EUR

EUR/PLN – notowania euro kolejny dzień utrzymują się w bardzo wąskiej konsolidacji. Dzisiejszy odczyt produkcji przemysłowej w Eurostrefie za luty wypadł powyżej oczekiwań (-0,3% vs prognoza -1%), a ponadto w górę zrewidowano dane za poprzedni miesiąc z -1,1% do -0,7%. Dziś jeszcze agencja S&P ma dokonać przeglądu ratingu Polski, jednak nie oczekuje się żadnych zmian.

kurs USD

USD/PLN – liczba wniosków o zasiłek dla bezrobotnych po raz pierwszy od 1969r. spadła poniżej 200 tys. Ponadto, w marcu odnotowano odbicie inflacji producenckiej (2,2% vs prognoza 1,9%). Dziś jeszcze opublikowany zostaną wstępne kwietniowe wyniki raport Uniwersytetu Michigan.

kurs GBP

GBP/PLN – Bruksela dała czas premier May do 31. października na przeforsowanie ustawy brexitowej w brytyjskim parlamencie. Takie rozwiązanie pokazuje jedynie, jak bardzo obie strony chcą uniknąć rozwodu bez umowy, jednak ani trochę nie przybliża do pomyślnego zakończenia tego procesu. Funt zatem traci, gdyż przedłużający się okres niepewności zapewne negatywnie będzie wpływał na gospodarkę Wielkiej Brytanii.

Michał Sikora - Dealer walutowy inkantor.pl. 
Treść powyższej analizy jest tylko i wyłącznie wyrazem osobistych poglądów jej autora i nie stanowi "rekomendacji" w rozumieniu przepisów Rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 19 października 2005 r. w sprawie informacji stanowiących rekomendacje dotyczące instrumentów finansowych, lub ich emitentów (Dz. U. z 2005 r. Nr 206, poz. 1715). Analiza nie spełnia wymogów stawianych rekomendacjom w rozumieniu w/w ustawy, m.in. nie zawiera konkretnej wyceny instrumentu finansowego, nie opiera się na żadnej metodzie wyceny, a także nie określa ryzyka inwestycyjnego. Jest tylko i wyłącznie osobistą opinią autora. Zgodnie z powyższym serwis inkantor.pl oraz autor nie ponoszą jakiejkolwiek odpowiedzialności za decyzje inwestycyjne podejmowane na jej podstawie.

Back Back to top