Blog

12.06.2018

Pomocnik transakcyjny

Pomocnik transakcyjny 12.06.2018

kurs CHF

CHF/PLN – notowania złotego pozostają bez większych zmian. Inwestorzy czekają na więcej szczegółów po spotkaniu przywódców USA i Korei Płn., a przede wszystkim decyzje Fed oraz EBC, które zapadną podczas odpowiednio środowego oraz czwartkowego posiedzenia.

kurs EUR

EUR/PLN – niemiecki indeks nastrojów instytutu ZEW zanotował kolejny fatalny odczyt, co nie jest dobrą wiadomością przed czwartkowym posiedzenie EBC. Złoty słabnie, a cena euro ponownie zbliża się do bariery 4,30.

kurs USD

USD/PLN – wzajemne komplementy i uprzejmości przywódców USA i Korei Płn. oraz podpisany przez obie strony dokument pełnej denuklearyzacji Półwyspu przyjmowane są z pewnym niedowierzaniem. Notowania rynkowe również nie zareagowały jakimś większym optymizmem. Dziś jeszcze opublikowany zostanie odczyt majowej inflacji w Stanach Zjednoczonych.

kurs GBP

GBP/PLN – dzisiejszy raport z brytyjskiego rynku pracy pozytywnie wpłynął na notowania funta, głównie za sprawą spadku liczby wniosków o zasiłek dla bezrobotnych wobec spodziewanego wzrostu. Jutro opublikowane zostaną dane o inflacji konsumenckiej oraz producenckiej na Wyspach.

Wydarzenia, które mogą mieć wpływ na dzisiejsze notowania:

14:30

USA

Inflacja

Michał Sikora - Dealer walutowy inkantor.pl. 
Treść powyższej analizy jest tylko i wyłącznie wyrazem osobistych poglądów jej autora i nie stanowi "rekomendacji" w rozumieniu przepisów Rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 19 października 2005 r. w sprawie informacji stanowiących rekomendacje dotyczące instrumentów finansowych, lub ich emitentów (Dz. U. z 2005 r. Nr 206, poz. 1715). Analiza nie spełnia wymogów stawianych rekomendacjom w rozumieniu w/w ustawy, m.in. nie zawiera konkretnej wyceny instrumentu finansowego, nie opiera się na żadnej metodzie wyceny, a także nie określa ryzyka inwestycyjnego. Jest tylko i wyłącznie osobistą opinią autora. Zgodnie z powyższym serwis inkantor.pl oraz autor nie ponoszą jakiejkolwiek odpowiedzialności za decyzje inwestycyjne podejmowane na jej podstawie.

Powrót Do góry