Blog

12.08.2019

Pomocnik transakcyjny

Pomocnik transakcyjny 12.08.2019

kurs CHF

CHF/PLN – pakiet globalnych problemów pozostaje niezmienny (wojna handlowa, niestabilność polityczna Włoch, brexit) i nieuchronnie popycha notowania franka na północ. Kurs ponownie przebił barierę 4 zł i jeśli przełamanie okaże się trwałe, to otworzy się przestrzeń nawet do 4,20.

kurs EUR

EUR/PLN – sytuacja polityczna we Włoszech nadal pozostaje niepewna, pozytywną informacją jest natomiast utrzymanie dotychczasowego ratingu tego kraju przez agencję Fitch. Tymczasem w kraju mieliśmy wysyp gołębich głosów z RPP, zwłaszcza prezesa Glapińskiego, który zapowiedział możliwość obniżki stóp procentowych, jeśli głębokie spowolnienie z Eurostrefy dotrze także nad Wisłę.

kurs USD

USD/PLN – D. Trump oświadczył, że wrześniowa runda rozmów z Chinami może zostać odwołana, gdyż USA nie są jeszcze gotowe do zawarcia umowy. Prezydent Stanów Zjednoczonych powiedział także, że chciałby obniżki stóp procentowych przez Fed o cały punkt procentowy.

kurs GBP

GBP/PLN – kurs funta zakotwiczył już poniżej 4,70. Premier Johnson ma prowadzić rozmowy ze swoim irlandzkim odpowiednikiem, aby w ten sposób otworzyć furtkę do negocjacji z Brukselą. Efektów na razie nie ma, co też widać po wykresie.

Michał Sikora - Dealer walutowy inkantor.pl. 
Treść powyższej analizy jest tylko i wyłącznie wyrazem osobistych poglądów jej autora i nie stanowi "rekomendacji" w rozumieniu przepisów Rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 19 października 2005 r. w sprawie informacji stanowiących rekomendacje dotyczące instrumentów finansowych, lub ich emitentów (Dz. U. z 2005 r. Nr 206, poz. 1715). Analiza nie spełnia wymogów stawianych rekomendacjom w rozumieniu w/w ustawy, m.in. nie zawiera konkretnej wyceny instrumentu finansowego, nie opiera się na żadnej metodzie wyceny, a także nie określa ryzyka inwestycyjnego. Jest tylko i wyłącznie osobistą opinią autora. Zgodnie z powyższym serwis inkantor.pl oraz autor nie ponoszą jakiejkolwiek odpowiedzialności za decyzje inwestycyjne podejmowane na jej podstawie.

Back Back to top