Blog

13.03.2018

Pomocnik transakcyjny

Pomocnik transakcyjny 13.03.2018

kurs CHF

CHF/PLN – złoty słabo rozpoczął nowy tydzień tracąc na wszystkich zestawieniach względem głównych walut. Kurs franka wybił się z kilkudniowego trendu spadkowego i dziś będzie testował opór w rejonie 3,6275. W szerszej perspektywie istotne znacznie miałoby dopiero przełamanie poziomu 3,67.

kurs EUR

EUR/PLN – złoty tracił wczoraj względem euro pomimo, iż wspólna waluta umacniała się w relacji do dolara. Zmiany nie są jednak duże, a jeśli przełamanie oporu w rejonie 4,2230 okaże się trwałe, to punkt obrony polskiej waluty przesunie się na 4,23.

kurs USD

USD/PLN – dolar wciąż nieskutecznie szturmuje poziomu oporu w rejonie 3,4330. Dziś uwaga inwestorów zwrócona będzie na odczyt inflacji w Stanach Zjednoczonych. Oczekiwania ustawione są dość nisko, więc istnieją szanse na pozytywne zaskoczenie i dalsze umocnienie amerykańskiej waluty.

kurs GBP

GBP/PLN – notowania funta w dalszym ciągu poruszają się w kanale wzrostowym. Wczoraj podsekretarz ministerstwa ds. Brexitu, R. Walker, oświadczył, iż porozumienie przejściowe jest bardzo blisko finalizacji. Dziś impulsów do handlu brytyjską walutą być może dostarczy wiosenne oświadczenie Kanclerza Skarbu Wielkiej Brytanii.

Wydarzenia, które mogą mieć wpływ na dzisiejsze notowania:

13:30

USA

Inflacja

Michał Sikora - Dealer walutowy inkantor.pl. 
Treść powyższej analizy jest tylko i wyłącznie wyrazem osobistych poglądów jej autora i nie stanowi "rekomendacji" w rozumieniu przepisów Rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 19 października 2005 r. w sprawie informacji stanowiących rekomendacje dotyczące instrumentów finansowych, lub ich emitentów (Dz. U. z 2005 r. Nr 206, poz. 1715). Analiza nie spełnia wymogów stawianych rekomendacjom w rozumieniu w/w ustawy, m.in. nie zawiera konkretnej wyceny instrumentu finansowego, nie opiera się na żadnej metodzie wyceny, a także nie określa ryzyka inwestycyjnego. Jest tylko i wyłącznie osobistą opinią autora. Zgodnie z powyższym serwis inkantor.pl oraz autor nie ponoszą jakiejkolwiek odpowiedzialności za decyzje inwestycyjne podejmowane na jej podstawie.

Powrót Do góry