Blog

13.06.2018

Pomocnik transakcyjny

Pomocnik transakcyjny 13.06.2018

kurs CHF

CHF/PLN – zwyżkująca wycena dolara przed dzisiejszym posiedzeniem Fed tradycyjnie doprowadza do lekkiej przeceny złotego. W szerszym układzie notowania polskiej waluty utrzymują się w granicach konsolidacji.

kurs EUR

EUR/PLN – produkcja przemysłowa w Eurostrefie spadła w kwietniu wyraźnie mocniej niż się spodziewano. To kolejny negatywny odczyt po słabym wyniku indeksu nastrojów instytutu ZEW. Złoty nieznacznie traci, a kurs zbliża się do poziomu 4,30.

kurs USD

USD/PLN – zgodnie z prognozami, dynamika inflacji Stanach Zjednoczonych wzrosła w maju do najwyższego poziomu od 6 lat. Dzisiejsza podwyżka stóp procentowych Fed powinna być już zatem w pełni zdyskontowana i jeśli Fed nie zaskoczy inwestorów czymś więcej, można oczekiwać, że kapitał spekulacyjny powędruje w kierunku wspólnej waluty pod jutrzejsze decyzje EBC.

kurs GBP

GBP/PLN – po słabszych od oczekiwań danych o inflacji notowania funta ponownie kierują się dziś na południe. Jutro publikacja kolejnych danych makro z Wysp – tym razem będzie to sprzedaż detaliczna.

Wydarzenia, które mogą mieć wpływ na dzisiejsze notowania:

14:30

USA

Inflacja producencka

20:00

USA

Stopa procentowa

20:30

USA

Wystąpienie prezesa Fed, J. Powell’a

Michał Sikora - Dealer walutowy inkantor.pl. 
Treść powyższej analizy jest tylko i wyłącznie wyrazem osobistych poglądów jej autora i nie stanowi "rekomendacji" w rozumieniu przepisów Rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 19 października 2005 r. w sprawie informacji stanowiących rekomendacje dotyczące instrumentów finansowych, lub ich emitentów (Dz. U. z 2005 r. Nr 206, poz. 1715). Analiza nie spełnia wymogów stawianych rekomendacjom w rozumieniu w/w ustawy, m.in. nie zawiera konkretnej wyceny instrumentu finansowego, nie opiera się na żadnej metodzie wyceny, a także nie określa ryzyka inwestycyjnego. Jest tylko i wyłącznie osobistą opinią autora. Zgodnie z powyższym serwis inkantor.pl oraz autor nie ponoszą jakiejkolwiek odpowiedzialności za decyzje inwestycyjne podejmowane na jej podstawie.

Powrót Do góry